Ana Sayfa
Etkinlikler
Gösteri Günleri
Sergiler
Portfolyo
Fotoğraf Yazıları
Şinasi Barutçu Kupası
Sami Güner Kupası
İletişim
Linkler
> English
 

Sami Güner Kupası 
Sami GÜNER
 

1991'de kaybettiğimiz ünlü fotoğrafçımızı anmak ve fotoğraf dünyamıza yeni bir heyecan kazandırmak için FOTOGEN (Fotoğraf Sanatı Derneği) tarafından düzenlenmektedir. Geniş bir yorumla TÜRKİYE konulu gösteri istenmektedir.

Sami GÜNER 1915 yılında Yugoslavya Priştine'de doğdu. İst. Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Merkez Bankasından emekli olduktan sonra tümüyle fotoğraf çalışmalarında yoğunlaştı. Özellikle yurt dışında açtığı sergilerle Türkiye'nin tanıtımında büyük emek harcadı. Çok sayıda ülkenin fotoğraflarını da Türkiye'de sergiledi. Kişisel albümleri yanı sıra geniş çaplı ilgi gören elliye yakın kitabı fotoğrafladı.

FOTOGEN'in (Fotoğraf Sanatı Derneği) ilk başkanı idi. ESFIAP unvanı aldı. 1987'de TÜTAV, 1990 Kültür ve Turizm Bakanlığı Büyük Ödülü'nü kazandı. 21 Şubat 1991 'de Bursa'daki sergi ve gösterisinden dönerken trafik kazasında aramızdan ayrıldı. 1960 sonrasında iş yaşamının ve dış ilişkilerin gelişmeye başlaması basılı malzemelerde ülke fotoğraflarına gerek gösterdiğinde, Sami Güner büyük bir coşku ve sevgi ile her yöreyi fotoğraflamaktaydı. Kuş uçmaz mezralardan kentlerdeki kahvelere iki - üç nesil ülkemizin her yöresinin ve fotoğrafın tadına O'nun çalışmalarıyla vardı.

Saygı ve sevgi ile anıyoruz.        12. Sami Güner Kupası  Fotoğraf Gösterisi Yarışması

                   Yarışma Konusu: TÜRKİYEMİZ

                   Katılımcılardan; tek ağaç/çiçekten bir köy veya kente, sınırlı bir alandan geniş taramaya, doğadan sosyal konulara ya da sorunlara, tek insandan kalabalık topluluklara “Türkiyemiz”e ilişkin, Sami Güner'in yaklaşımı ile "sevgi, heyecan, bilinç, gözlem ve yorum" nitelikleri taşıyan bir fotoğraf gösterisi istenmektedir.

Teknik:

                    Gösterinin toplam süresi en fazla 6 (altı) dakika olacaktır. Fotoğraf sayısı, gösterinin akış biçimi - hız, ses - konuşma - müzikli ya da sessiz oluşu gösteriyi hazırlayan veya hazırlayanların kararına bağlıdır. Gösteri; seçici kurul değerlendirmesinden sonra kamuoyuna sunulacak biçimde hazırlanacak, gösterinin ve hazırlayan (lar)' ın ismi gösterinin içinde yer alacaktır. Gösteri, kısa kenarı en az 800 piksel çözünürlükte, Renkli ve/veya Siyah-Beyaz fotoğraflardan oluşacak ve 3 (üç) adet CD veya DVD’ ye kaydedilerek gönderilecektir. Gösterinin ve hazırlayanın ismi, CD/DVD' nin üzerine de yazılacaktır. Ayrıca duyurularda kullanılmak üzere, kısa kenarı en az 1200 piksel çözünürlükte, gösteriye ait JPEG formatında bir fotoğraf da CD/DVD’lere ilave edilecektir.

Katılım:

                    Katılım, seçici kurul üyeleri, TFSF temsilcisi ve birinci derece yakınları hariç, ilgi duyan herkese açıktır. Tek veya grup çalışması yapılabilir. Grup çalışması yapılması halinde, oluşturulan her grup ayrı bir yarışmacı olarak kabul edileceğinden, grup bileşimi yarışma boyunca aynı kişilerle devam etmelidir. Yollanan CD/DVD'ler geri gönderilmeyecektir.

                    Değerlendirme:

                    Sami Güner Kupası’nı kazanmak için birbirini izleyen yarışmalarda 3 (üç) yıl başarılı olmak gerekmektedir ancak katılımcıların yarışmaya toplamda 1 (bir) yıl ara verme hakkı vardır. Başarılı olmak için birinci ve ikinci turlarda seçici kurulun salt çoğunluğu yeterliyken, üçüncü turda oybirliği gerekmektedir.

                     Seçici Kurul:

                     İbrahim ZAMAN

                     İbrahim GÖKSUNGUR

                     Cengiz KARLIOVA

 

                     TFSF Temsilcisi Firdevs SAYILAN

                     Sonuçların Açıklanması:

                     Başarılı bulunan gösterilerin listesi, 17 Şubat 2018 tarihinde http://www.fotogen.org.tr ve http://www.tfsf.org.tr adreslerinde yayınlanacak, sertifika ve ödül töreni ise 21 Şubat 2018 tarihinde, yeri FOTOGEN tarafından daha sonra ilan edilecek bir salonda gerçekleştirilecektir.

                      Haklar ve Sorumluluklar:

Gösterilerin telif hakkı hazırlayanlarındır. Ancak FOTOGEN, fotoğraf sanatının desteklenmesi, eğitim ve “Türkiyemiz” konusunun işlenmesi amacıyla, hazırlayanların adlarını belirterek gösterileri arşivinde koruyabilir; değişik yerlerde gösteriler düzenleyebilir; belirli birikimler oluştuktan sonra, seçilmiş fotoğraflarla albüm veya elektronik ortamda yayınlar 

hazırlayabilir. FOTOGEN açısından, gösterileri hazırlayanların adları belirtilerek albüm ve benzeri basılı ya da elektronik ortamda yayın hazırlanması durumunda gösteri sahiplerine karşı, yayından 3 (üç) adet verilmesi dışında bir sorumluluk oluşmayacaktır. Gösteri sahiplerinin böylesi yayınlara katılmama hakları vardır. Herhangi bir çalışma yapılacağında, gösteri sahiplerine önceden bilgi verilecektir.

Katılımcı(lar), yarışmaya gönderdiği yapıt(lar)ın tümüyle kendisine/kendilerine ait olduğunu, gerekli çekim izinlerinin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder(ler).

Gösterilerde yer alan fotoğraflarda, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişiler hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Kural ihlali yapan kişilere “TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi” 13.Madde'deki yaptırımlar uygulanır. Katılımcının ödülü iptal edilir; ödül, unvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

Haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlama kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.

Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görünebilecek insanların, fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın internette ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya/yarışmacılara aittir.

Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı/yarışmacılar tarafından çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir.

Yarışmada ödül alan gösterilerden örnek fotoğraflar TFSF’nin http://www.tfsf.org.tr web sitesinde ve TFSF’nin sosyal medya (Facebook, twitter, instagram) hesaplarında yayınlanacak ve TFSF yayını olan "Almanak 2018”de FOTOGEN'e ait sayfalarda yer alacaktır.

Şartnamede belirtilmeyen durumlarda Düzenleme Kurulu, TFSF U/UA Yarışma Düzenleme Standartları Yönergesi ve TFSF YK kararları geçerlidir.

 

ıklama, Kimlik ve Adres:

Katılımcılar, gösterilerine ilişkin kısa açıklama ile isim, adres, telefon ve e-posta bilgilerini Word sayfası ile CD/DVD'lerine ekleyecekler, ayrıca son katılım tarihine kadar ibrahim@goksungur.com adresine e-posta ekinde yollayacaklardır.

CD/DVD'ler aşağıdaki adrese teslimat en son, “Son Katılma Tarihi: 15 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 17.00” olacak biçimde, kargo ile ve “Sami Güner Kupası” notu ile yollanacaktır. Posta/Kargo/Kurye ile gönderimlerdeki olası gecikmelerden ve kayıtlı dosyaların açılmamasından/okunamamasından kaynaklanacak olası sorunlardan FOTOGEN sorumlu olmayacaktır.

                  Adres:

                  İbrahim Göksungur

                “Sami Güner Kupası”

                  Kuloğlu Mahallesi, Alyon Geçidi, No: 4, Kat: 4

                   İstiklal Caddesi, Beyoğlu, İSTANBUL

                    Yarışma Takvimi:

Son Katılma Tarihi : 15 Ocak 2018 saat 17.00

Değerlendirme : 17 Ocak–15 Şubat 2018

Sonuç Bildirim Tarihi : 17 Şubat 2018

Sertifika ve Ödül Töreni : 21 Şubat 2018

 

Yarışmamız Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) 

tarafından (TFSF 2018-022) numara ile onaylanmıştır.

 

                 TFSF Onay No: 2018-022                   

                                                               

2018/022

Yarışma sürecinde ve salonda TFSF temsilcisi bulunacaktır.

 


 

KUPA ÖDÜLÜ : 

 

2018

-Erol Özer, Zirve Işığı
-İpek Yılmaz/Sibel Çetinkaya, Eşik
-Karakozak/Öztürk/Yücelt, Sansür
-Murat Günaydın, Evsizler
-Seyit Konyalı/Gökalp Bilici, Yaşayan Sazlık

 

2017

- Ercüment ERSOY, Alarga

- Orhan Şen, Kardeşçe Yaşamak

 

2016

- NAFOD, Yazgımız Kömürden Kara

- Seçkin YENİCİ, Hey Gidinin Efesi

- Ümmü KANDİLCİOĞLU, Onüçbuçuk

- Zehra ÇÖPLÜ, Sır

 

2015

- Başak BALKAN, İstasyon Berberi Cavit

- Burak ŞENBAK, Iğdır'da Matem

- Ergün KARADAĞ, Bir Kaçış Hikayesi : Kobani'den Göç

- Havva- Osman ÖNDER, Bizim Evin Yüzleri

- Yusuf ASLAN, Soma

 

 2014

- Akın ACAR, Can Suyu

- Kıvanç ŞEN, Zamanı Durduran kadın

- Osman ÖNDER Atölyesi, Çerçeve

- Serkan ÇOLAK - Sinan KILIÇ, Aquadis

 

  2013

- M. Serdar ÖZBAY, Yolun Başladığı ve Bitti yer Garaj

- Sadık ÜÇOK, Galata Köprüsü

- Ümit ÖZGÜR, Kıyı Kuşları

 

  2012

- Cihan KARACA, Aydın

- Hüseyin TÜRK,ANKARA

- Nadire GÜNDAY,Aydın

- Tuğba KIRALLI - Bekir TUĞCU,İstanbul

 

  2011

- Bekir TUĞCU, İstanbul, Ömürlük

- Gülcan ACAR, Ankara, Sarı sıcak emek

-Tahir ÖZGÜR, Mersin, Rakım eksi 750

-Tülün ÜZMEZ, İzmir, Dökümcüler

 

  2010

- Behiç Günalan, Edirne, Süpürgenin Yalnız Ustaları

- Bilkan Uçkan, Bandırma, Kuşların Dansı

- Birol Üzmez, İzmir, Kortejo Aile Evleri

- Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa, Adımlar

 

  2009

- Osman ÖNDER, Bursa Yünüm Böğedi

- Özer KANBUROĞLU, İstanbul Sepetçiler

- Reha BİLİR, Konya  Umut Ağlarda 

  

 


12.Sami GÜNER Kupası 2018

Kupa Ödülü

1-Erol Özer, Zirve Işığı
2-İpek Yılmaz/Sibel Çetinkaya, Eşik
3-Karakozak/Öztürk/Yücelt, Sansür
4-Murat Günaydın, Evsizler
5-Seyit Konyalı/Gökalp Bilici, Yaşayan Sazlık

 2. KATILIM BAŞARILI OLANLAR

1-Ayşen Karadeniz, Küçücük, Küçücük
2-Cihan Karaca, Süryani Düğünü
3-Erkan Temur, Yalnızlık Senfonisi
4-Fatma Gökmen, AVM Halleri
5-Murat Ayneli, Gümrük Han
6-Murat Bakmaz, Özçekim Kuvveti
7-Neşe Arı, Çizgisel Düşler

 1. KATILIM BAŞARILI OLANLAR

1- Adem Karakaya, Irgat Çadırlarında Yaşam
2-Ali Acar, Beyaz İzler
3-Birol Mert, Sağlığa Değer Katanlar
4-Celal Gezici, Bir Gece Masalı
5-Cem Balkı, Basmane Günlükleri
6-Evrim Sönmez, Matem
7-Fatih Çindemir/Nazım Tetik, Ulus'a Bakış
8-Hülya Şamer, Karanlıkta Kalanlar
9- İsmail İkiz, Sessiz Direniş
10-Murat Özçelik, Frigya
11-Mustafa Kılıç, Kadim Şehir Mardin
12-Neva Fotogrup, Zeybeklerin Dansı
13-Özlem Gün Bingöl, Raks-ı Aşk
14-Selman Vefa Yıldırım, Apsis Yükü
15-Şeref Artagan, Anıtkabir'de 10 Kasım
16-TFD, Çocuk Gelinler Olmasın
17-Tolga İldun, Otogar 

 


11.Sami GÜNER Kupası 2017

Kupa Ödülü

  

 1-Ercüment ERSOY, Alarga

 2- Orhan ŞEN, Kardeşçe Yaşamak

 

 

İkinci Katılım Başarılı Olanlar

 

  1-Eser Paşa, Airbus 320 

  2-Emre Bostanoğlu, İki Teker

  3-Gülcan Ellialtı, Nefesmiz Daralıyor

  4-Hülya Akkaya, İnsan, İnsan

  5-Hülya Polat, Araf

  6-İmren Doğan, 4 Kapı, 40 Makam

  7-İpek Yılmaz-Sibel Çetinkaya, Farzet Ki...

  8-Karakozak-Kartal-Doğruluk, Hayaylet Ağrı

  9-karakozak-Öztürk-Yücelt, Son Nesil

10-Murat Günaydın, Bit Pazarı

11-Nadire Günday, Soma'da Yas

12-Seyit Konyalı-Gökalp Bilici, Köprü

13-Tayfun Keçecioğlu, Orada Duruverdi Zaman

 

1. Katılım Başarılı Olanlar

  1-Alev Tanrıkorur,Pancur/Hava Gözü

  2-Aygül Öztürk, Foto Hayatlar

  3-Ayşen Karadeniz, Rengarenk

  4-Bünyamin Çadırcı, Tutsak Kanatlar

  5-Canan Yaşar, 33 Usta

  6-Cihan Karaca, Tenekeli'de Hıdırellez

  7-Erhan Kırca, Geride Kalanlar

  8-Erkan Temur, Kentsel Dönüşüm

  9-Fatma Gökmen, En İçimizde

10-Feyzullah Tunç, Bozkırın Renkleri

11-Murat Ayneli, Dövme

12-Murat Bakmaz, Yedi Sokak İstanbul

13-Neşe Arı, Uçuşan Hayaller

14-Orhan Turhan-Erhan Karadeniz, Kanatlanan Renkler

15-Rana Öztürk, Bahar Yeli

16-Tuncay Özdal, Aganta Burina Burinata


10.Sami GÜNER Kupası 2016

 

    Kupa Ödülü

  

 1-NAFOD, Yazgımız Kömürden Kara

 2- Seçkin YENİCİ, Hey Gidinin Efesi

 3- Ümmü KANDİLCİOĞLU, Onüçbuçuk

 4- Zehra ÇÖPLÜ, Sır

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet ÇAGLAR , Eşik

  2-Ercüment ERSOY, Kuş Pazarı, Düş Pazarı

  3-Erol ÖZER, Doğanın Renkleri

  4-Günel GÜLDAĞI, Yılkı Atlarının Öyküsü

  5-Mine Evren ERTUĞRUL, Tarihin Tanıkları

  6-Orhan ŞEN, Eller ve Yaşam

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

 1-Ahmet Zeki OKUR, Hayatın Farkına Varmak
 2-Barış BARLAS, Yüz-Sür-Koş
 3-Bayram ÇAĞMAN, Bir Sis Meselesi
 4-Fatma DEMİR, Göç
 5-Gülcan ELLİALTI, Haydarpaşa Garı'nda Zaman
 6-Gülsev Pınar AYDIN, Başka Türlü Bir Aşk
 7-Hakan AYDIN, Muradiye Külliyesi
 8-Hasan UÇAR, Dökümhanede Hayat
 9-Hülya AKKAYA, Adım Kadın
 10-Hülya POLAT, Cem
 11-Hürriyet AKIN, Aşura
 12-İmren DOGAN, Görülmeyenler.. Duyulmayanlar
 13-Karakozak/Öztürk/Yücelt,  1 Savaş, 1000 Göç
 14-Murat GUNAYDIN,  Kahvehaneler, Çay Ocakları
 15-Nadire GÜNDAY,  Yiğit'in Penceresi
 16-Okan YILMAZ/İsmail TUNCALP,  Sazlıktan Sahile
 17-Olgun DOGANAY,  Matem
 18-Kartal/Karakozak/Doğruluk Dar-ı Mansur
 19-Seyit KONYALI/Gökalp BİLİCİ,  Kerpiç Mimari - Toprağın Ruhu
 20-İ.Çakmak YILMAZ/Sibel Algaç ÇETİNKAYA,  Işığa Doğru
 21-Tayfun KECECİOĞLU, Aman Petrol
 22-Yusuf ASLAN,  Anadolu Konteyner Kent


9.Sami GÜNER Kupası 2015

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Başak BALKAN, İstasyon Berberi Cavit

 2- Burak ŞENBAK, Iğdır'da Mağtem

 3- Ergün KARADAĞ, Bir Kaçış Hikayesi : Kobani'den Göç

 4- Havva-Osman ÖNDER, Bizim Evin Yüzleri

 5- Yusuf ASLAN, Soma

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Erdal Türkoğlu, Kurttutanlı Torakçılar

  2 - Metin Aras, Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin

  3 - Nafod, Koyun Koyuna 800 yıl

  4 -Özlem Gün Bingöl - Hıdır Gün, Gerçek Metalciler

  5 -Seçkin Yenici, Kumaşın Hikayesi

  6 - Ümmü Kandilcioğlu, Kasnak

  7 - Zehra Soylu Çöplü, Geometrik Yalnızlık

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 1-Ahmet Çağlar, Midyat
 2-Ahmet Soley,  Balon Emekçileri
 3-Ali İhsan Mimtaş, Vazife
 4-Aylin Kırgözoğlu, Rüya
 5-Emre Bostancıoğlu, Sille
 6-Ercüment Ersoy, By-pass
 7-Erkan Temur, 57001
 8-Erol Özer, Sultan
 9-Eser Paşa, Sualtından Masallar
 10-Fatoş Pekseren, Girit İzinde Mudanya
 11-Filiz Bozdere, Tereke
 12-Gündüz Akagündüz, Soma Ermenek 2014
 13-Günel Güldağı, Taş Ustaları
 14-Kerem Pekin, Cumartesi Anneleri
 15-Masis Üşenmez, Pavli Panayırı
 16-Mete Yıldırım, Mavi Dünyam
 17-Mine Evren Ertuğrul, 72 Ok Yarası
 18-Murat Özçelik - Salim Şimşek, Düğün
 19-Murat Yılmaz, 2700 Fahrenheit
 20-Nadire Günday - Cihan Karaca, Hem Ağlar Hem Giderim
 21-Orhan Şen, Hangimiz Engelliyiz
 22-Rıza Erdeğirmenci, Kaybolan Mahalle
 23-Savaş Şener, Küçük Yaşamlar

 


8.Sami GÜNER Kupası 2014

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Akın ACAR, Can Suyu

 2- Kıvanç ŞEN, Zamanı Durduran kadın

 3- Osman ÖNDER Atölyesi, Çerçeve

 4- Serkan ÇOLAK - Sinan KILIÇ, Aquadis

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Abdülkadir Hayta,Angara Havası

  2 - Başak Balkan,Oniki İmam İçin

  3 - Burak Şenbak,Kızılın Ötesi

  4 - Canan Yaşar,Batman'da Tandır

  5 - Ergün Karadağ,Yüzünün Karası, Alnın Akı

  6 - Erhan Uçar,Göç - Bir Günün Hikayesi

  7 - Galip Çetiner,Sonsuz

  8 - Gürsel Egemen Ergin,Güreş Bahane

  9 - Oğuz Nusret Bilik,Sessiz Çoğunluk

10 - Sultan Güner,Kazova Direnişi

11 - Yusuf Aslan,O Gün Ölmek Yasak

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Ayşe Ayna,Senfoni

  2 - Ayşegül Şencan - Gürkan Açıkgöz,Arz-ı Hal

  3 - Birgül Yıldırır,Şehir Yansımaları

  4 - Canan Kaplıca,Sarı Gelin

  5 - Emre Gaznevi,İstanbul'da Bir Nefes

  6 - Ercan Enterli,Serhad  Şehri Edirne

  7 - Erdal Türkoğlu,Çine Kayalıkları

  8 - Erol Özer - Adnan Kara,Karlı Zirvelere Düşen Işık

  9 - Gürkan Yaman,SADE-CE

10 - Mehmet Malkoç,Kuş Mezatı

11 - Mehmet Serhat Gürsoy,Kuzey Ormanları

12 - Metin Aras,Nalbant Ustaları

13 - Mustafa Kiraz,Oto Sanayi

14 - Nuri Çoban,Usta

15 - Orhan Turhan,Makro Düşler

16 - Ortak Katılım,Dertli Dolap

17 - Önder Turacı,Işıltılar

18 - Özlem Gün Bingöl,Doğduğum Ev

19 - Seçkin Yenici,Beyaz Altın

20 - Ufuk Kıray,Toplumsal Meseleler Üzerine Eleştirel Fotograflar

21 - Umut Becene,Gri Denemeler

22 - Ümmü Kandilcioğlu,Sis Ve Göl

23 - Zehra Çöplü,Pirina

 


 

7. Sami GÜNER Kupası 2013

  

  Kupa Ödülü

 

  1 - M. Serdar ÖZBAY, Yolun Başladığı ve Bitti yer Garaj

  2-Sadık ÜÇOK, Galata Köprüsü

  3 -Ümit ÖZGÜR, Kıyı Kuşları

  

  İkinci kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ahmet Soley,Irgat Çadırları

   2-Akın Acar,Kayıp Cennet

   3-Bayram Yılmaz,Deve Güreşi Festivali

   4-Gökhan Çiçek,Yaşamaya Dair

   5-Havva - Osman Önder,Lahit

   6-Orhan Şen,Bir Bakış Yeter

   7-Osman Önder Atölyesi,Bardak

   8-Özkan Samioğlu,Alkinin Vaftiz Töreni

   9-Selahattin Nemlioğlu,Geçmiş Zaman Fiilleri

 10-Serkan Çolak - Sinan Kılıç,Reş

    

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ali İhsan Ökten, Direne Direne Kazandılar

   2-Başak Balkan,Süpürgenin Telleri

   3-Canan Yşar,Kaybolan Emekler

   4-Ebru Civan,Kesit

   5-Erdem Varol - Kerem Pekin,Tarlabaşı Rant Çıkmazı

   6-Ergün Karadağ,Kapımdan

   7-Esra Tolga,O Palyaço Benim

   8-Gürsel Bektaş,Işığın Arka Yüzü

   9-Galip Çetiner,Beyaz Düşler

 10-İlknur Akcan,Vakt-i Saat

 11-İmren Doğan Pınar - Mehmet Pınar ,Anadolu'da Üç Kardeş

 12-Kemal Özkılıç,Aşura

 13-Nadire Günday - Cihan karaca,% 100 Deri

 14-NAFOD,Karacasu Kırmızısı

 15-Nihan Koçboğan,Bodrum'un Yel Değirmenleri

 16-Okan Koçyiğit,Yırtıcı Kuşlar

 17-Ömer Dindar,Hayattan Grafikler

 18-Özcan Çeltikçi,Trakya Oda Orkestrası

 19-Selçuk Dalgıç,Aslı Gibidir

 20-Serkan Saygılı,Kirli Değil Renkli

 21-Sultan Güner,Türkiye'de Şarabın Öyküsü

 22-Zekiye Sayar,Pilarget

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                         İbrahim Zaman

                         Cengiz Karlıova

 


6. Sami Güner Kupası 2012

  KUPA ÖDÜLÜ

   1-Cihan Karaca,Aydın

   2-Hüseyin Türk,Ankara

   3-Nadire Günday,Aydın

   4-Tuğba Kırallı-Bekir Tuğcu,İstanbul

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-İlhan Maraşlı, Adana

   2-Kıvanç Şen, Edirne

   3-M. Serdar Özbay, İstanbul

   4-Sadık Üçok, İstanbul

   5-Sema Özevin, Kocaeli

   6-Sultan Aslan, İstanbul

   7- Tuğba Krallı, İstanbul

   8-Ümit Özgür, Denizli

   İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-Abdülkadir Hayta, Ankara

   2-Adem Karakaya, Konya

   3-Ahmet Soley, Nevşehir

   4-Akın Acar, Antalya

   5-Bayram Yılmaz, Aydın

   6-Burak Şenbak, İstanbul

   7-Elif Yılmaz, İstanbul

   8-Erhan Uçar, İtalya

   9-Gürsel Egemen Ergin, Bursa

 10-Hakan Morsallı, İstanbul  

 11-Havva – Osman Önder, Bursa

 12-Işık ve Gölge Grubu, İstanbul

 13-Kadir Çivici, İstanbul

 14-Mehmet Fatih Yaldız, İzmir

 15-Nazan Gökkaya, Adana

 16-Oğuz Nusret Bilik, Aydın

 17-Orhan Şen, Adana

 18-Osman Önder Atölyesi, Bursa

 19-Serkan Çolak – Sinan Kılıç, İzmir

 20-Serkant Hekimci, İstanbul

 21-Tahir Uzun, Kapadokya

 22-Tayip Başak,İstanbul

 23-Yusuf Aslan,Aydın

 24-Zeynel Güven,Ankara

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


  5. Sami Güner Kupası 2011

   Kupa Ödülü

   1-Bekir Tuğcu, İstanbul, Ömürlük

   2-Gülcan Acar, Ankara, Sarı sıcak emek

   3-Tahir Özgür, Mersin, Rakım eksi 750

   4-Tülün Üzmez, İzmir, Dökümcüler

    İkinci kez katılıp başarılı olanlar

   1-Ali İhsan Ökten, Adana, Cerrahhane

   2-Engin Güneysu, İstanbul, Hünkar Çayırı

   3-Hüseyin Türk, Ankara, Ankara Direniş Başkenti

   4-Nadire Günday, Aydın, Kargıya Örülen Yaşamlar

   5-Önder Turacı, Bursa, Toprağın Elleri

   6-Tuğba Kırallı – Bekir Tuğcu, İstanbul, Knock-out

   7- ihan Karaca, Aydın, Deve Güreşleri

 

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  1-Ali Rıza Demir, Mersin, Bekler Gibiyiz

   2-Feyyaz Çetinel, Balıkesir, Yıkımcılar

   3-Figen Yazan, İstanbul, Dinler Kenti İstanbul

   4-Gökhan Çiçek, İstanbul, Şehir Hatları

   5-Gülsev Pınar Aydın,İzmir, Kadınlarımız

   6-Hakan Yaşar, İstanbul, Mezhep ve Söylem

   7-İlhan Maraşlı, Adana, Kırpık Kanatlar

   8-Kıvanç Şen, Edirne, Edirne

   9-M. Serdar Özbay, İstanbul, Avanos Çömlekçileri

 10-Nihat Daş, Muğla, Küresel Isınmada Yakın Gelecek…

 11-Ömer R. Gencal, İstanbul, Renk Renk Türkiyemiz

 12-Özkan Samioğlu, İstanbul, Necla Hanımteyze

 13-Ragıp Sarı, Mersin, Emek ve İnsan

 14-Sadık Üçok, İstanbul, Safranbolu Demircileri

 15-Selahattin Nemlioğlu, İstanbul, Tarlaların Kıyısında Yaşamlar

 16-Sema Özevin, Kocaeli, Pişmaniye

 17-Sultan Aslan, İstanbul, İstanbul’da Çan Sesleri

 18-Tacettin Yüksel, İstanbul, Göçebe Yaşamlar

 19-Tuğba Kırallı, İstanbul, Üç Yer Üç Renk

 20-Yasin Akgül, İstanbul, Doğanın Figüranları

 21-Yavuz Sarıyıldız, İstanbul, Bir Vardiyadan Yüzler

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


 

  4. Sami Güner Kupası 2010

 

   Kupa Ödülü

 

  1-Behiç Günalan, Edirne, Süpürgenin Yalnız Ustaları

  2-Bilkan Uçkan, Bandırma, Kuşların Dansı

  3-Birol Üzmez, İzmir, Kortejo Aile Evleri

  4-Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa, Adımlar

 

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Çağlar, Bursa, Kurbanlıklar

  2-Bekir Tuğcu, İstanbul, Cansız Bedenlar

  3-Bülent Suberk, Bursa, İki mahalle

  4-Fikret Özkaplan, Ankara, Anadolu’da Semah

  5-Gülcan Acar, Ankara, Yağmurdan Sonra

  6-Tahir Özgür, Mersin, Anadolu’nun Alın Teri

  7-Tolga Taçmahal, İzmir, Metro

  8-Tülün Üzmez, İzmir, Akvaryum

  9-Yasemin G. Erentürk, İstanbul, İZEV’de bir gün

 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Remzi Tülüce,Kocaeli, Keramikçilik

  2-Ali İhsan Ökten, Adana, Gökyüzünde Çalışanlar

  3-Arif Avize, Kahramanmaraş, Makronun Dili

  4-Engin Güneysu, İstanbul, Hasankeyf

  5-Enver Şengül, Edirne, Sultanlar Şehri Edirne

  6-Hasan Yelken, Gaziantep, Tutsak Kanatlar

  7-Hatice Ş. Balioğlu, Hal’in Halleri

  8-Hüseyin Türk, Ankara, Buyrun Er Meydanına

  9-Nadire Günday, Aydın, Kırmızı Çömlekler Diyarı

10-NAFOD, Nazilli, Asırlık Çınarlar

11-Nevzat Yıldırım, Adapazarı, Süpürgeci Zanaatkarlar

12-Okan Yılmaz, Edirne, Eğer

13-Orhan Turan, Bursa, Doğanın İzinde

14-Ömer Yağlıdere, Bursa, Dalmak Özgürlüktür

15-Önder Turacı, Bursa, Göldekiler

16-T. Kırallı – B. Tuğcu, İstanbul, Tersane-i Amire

17-Uygur-Yılmaz-Şen-Sertkalaycı, Adana, Tesbihsiz Hapishaneler

18-Ümit Özgür, Denizli, Ötücü Kuşlar

19-Yücel Zorlu, İstanbul, Kar Sesi

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova

10.Sami GÜNER Kupası 2016

 

    Kupa Ödülü

 

 

 1-NAFOD, Yazgımız Kömürden Kara

 2- Seçkin YENİCİ, Hey Gidinin Efesi

 3- Ümmü KANDİLCİOĞLU, Onüçbuçuk

 4- Zehra ÇÖPLÜ, Sır

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet ÇAGLAR , Eşik

  2-Ercüment ERSOY, Kuş Pazarı, Düş Pazarı

  3-Erol ÖZER, Doğanın Renkleri

  4-Günel GÜLDAĞI, Yılkı Atlarının Öyküsü

  5-Mine Evren ERTUĞRUL, Tarihin Tanıkları

  6-Orhan ŞEN, Eller ve Yaşam

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

 1-Ahmet Zeki OKUR, Hayatın Farkına Varmak
 2-Barış BARLAS, Yüz-Sür-Koş
 3-Bayram ÇAĞMAN, Bir Sis Meselesi
 4-Fatma DEMİR, Göç
 5-Gülcan ELLİALTI, Haydarpaşa Garı'nda Zaman
 6-Gülsev Pınar AYDIN, Başka Türlü Bir Aşk
 7-Hakan AYDIN, Muradiye Külliyesi
 8-Hasan UÇAR, Dökümhanede Hayat
 9-Hülya AKKAYA, Adım Kadın
 10-Hülya POLAT, Cem
 11-Hürriyet AKIN, Aşura
 12-İmren DOGAN, Görülmeyenler.. Duyulmayanlar
 13-Karakozak/Öztürk/Yücelt,  1 Savaş, 1000 Göç
 14-Murat GUNAYDIN,  Kahvehaneler, Çay Ocakları
 15-Nadire GÜNDAY,  Yiğit'in Penceresi
 16-Okan YILMAZ/İsmail TUNCALP,  Sazlıktan Sahile
 17-Olgun DOGANAY,  Matem
 18-Kartal/Karakozak/Doğruluk Dar-ı Mansur
 19-Seyit KONYALI/Gökalp BİLİCİ,  Kerpiç Mimari - Toprağın Ruhu
 20-İ.Çakmak YILMAZ/Sibel Algaç ÇETİNKAYA,  Işığa Doğru
 21-Tayfun KECECİOĞLU, Aman Petrol
 22-Yusuf ASLAN,  Anadolu Konteyner Kent


9.Sami GÜNER Kupası 2015

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Başak BALKAN, İstasyon Berberi Cavit

 2- Burak ŞENBAK, Iğdır'da Mağtem

 3- Ergün KARADAĞ, Bir Kaçış Hikayesi : Kobani'den Göç

 4- Havva-Osman ÖNDER, Bizim Evin Yüzleri

 5- Yusuf ASLAN, Soma

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Erdal Türkoğlu, Kurttutanlı Torakçılar

  2 - Metin Aras, Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin

  3 - Nafod, Koyun Koyuna 800 yıl

  4 -Özlem Gün Bingöl - Hıdır Gün, Gerçek Metalciler

  5 -Seçkin Yenici, Kumaşın Hikayesi

  6 - Ümmü Kandilcioğlu, Kasnak

  7 - Zehra Soylu Çöplü, Geometrik Yalnızlık

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 1-Ahmet Çağlar, Midyat
 2-Ahmet Soley,  Balon Emekçileri
 3-Ali İhsan Mimtaş, Vazife
 4-Aylin Kırgözoğlu, Rüya
 5-Emre Bostancıoğlu, Sille
 6-Ercüment Ersoy, By-pass
 7-Erkan Temur, 57001
 8-Erol Özer, Sultan
 9-Eser Paşa, Sualtından Masallar
 10-Fatoş Pekseren, Girit İzinde Mudanya
 11-Filiz Bozdere, Tereke
 12-Gündüz Akagündüz, Soma Ermenek 2014
 13-Günel Güldağı, Taş Ustaları
 14-Kerem Pekin, Cumartesi Anneleri
 15-Masis Üşenmez, Pavli Panayırı
 16-Mete Yıldırım, Mavi Dünyam
 17-Mine Evren Ertuğrul, 72 Ok Yarası
 18-Murat Özçelik - Salim Şimşek, Düğün
 19-Murat Yılmaz, 2700 Fahrenheit
 20-Nadire Günday - Cihan Karaca, Hem Ağlar Hem Giderim
 21-Orhan Şen, Hangimiz Engelliyiz
 22-Rıza Erdeğirmenci, Kaybolan Mahalle
 23-Savaş Şener, Küçük Yaşamlar

 


8.Sami GÜNER Kupası 2014

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Akın ACAR, Can Suyu

 2- Kıvanç ŞEN, Zamanı Durduran kadın

 3- Osman ÖNDER Atölyesi, Çerçeve

 4- Serkan ÇOLAK - Sinan KILIÇ, Aquadis

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Abdülkadir Hayta,Angara Havası

  2 - Başak Balkan,Oniki İmam İçin

  3 - Burak Şenbak,Kızılın Ötesi

  4 - Canan Yaşar,Batman'da Tandır

  5 - Ergün Karadağ,Yüzünün Karası, Alnın Akı

  6 - Erhan Uçar,Göç - Bir Günün Hikayesi

  7 - Galip Çetiner,Sonsuz

  8 - Gürsel Egemen Ergin,Güreş Bahane

  9 - Oğuz Nusret Bilik,Sessiz Çoğunluk

10 - Sultan Güner,Kazova Direnişi

11 - Yusuf Aslan,O Gün Ölmek Yasak

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Ayşe Ayna,Senfoni

  2 - Ayşegül Şencan - Gürkan Açıkgöz,Arz-ı Hal

  3 - Birgül Yıldırır,Şehir Yansımaları

  4 - Canan Kaplıca,Sarı Gelin

  5 - Emre Gaznevi,İstanbul'da Bir Nefes

  6 - Ercan Enterli,Serhad  Şehri Edirne

  7 - Erdal Türkoğlu,Çine Kayalıkları

  8 - Erol Özer - Adnan Kara,Karlı Zirvelere Düşen Işık

  9 - Gürkan Yaman,SADE-CE

10 - Mehmet Malkoç,Kuş Mezatı

11 - Mehmet Serhat Gürsoy,Kuzey Ormanları

12 - Metin Aras,Nalbant Ustaları

13 - Mustafa Kiraz,Oto Sanayi

14 - Nuri Çoban,Usta

15 - Orhan Turhan,Makro Düşler

16 - Ortak Katılım,Dertli Dolap

17 - Önder Turacı,Işıltılar

18 - Özlem Gün Bingöl,Doğduğum Ev

19 - Seçkin Yenici,Beyaz Altın

20 - Ufuk Kıray,Toplumsal Meseleler Üzerine Eleştirel Fotograflar

21 - Umut Becene,Gri Denemeler

22 - Ümmü Kandilcioğlu,Sis Ve Göl

23 - Zehra Çöplü,Pirina

 


 

7. Sami GÜNER Kupası 2013

  

  Kupa Ödülü

 

  1 - M. Serdar ÖZBAY, Yolun Başladığı ve Bitti yer Garaj

  2-Sadık ÜÇOK, Galata Köprüsü

  3 -Ümit ÖZGÜR, Kıyı Kuşları

  

  İkinci kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ahmet Soley,Irgat Çadırları

   2-Akın Acar,Kayıp Cennet

   3-Bayram Yılmaz,Deve Güreşi Festivali

   4-Gökhan Çiçek,Yaşamaya Dair

   5-Havva - Osman Önder,Lahit

   6-Orhan Şen,Bir Bakış Yeter

   7-Osman Önder Atölyesi,Bardak

   8-Özkan Samioğlu,Alkinin Vaftiz Töreni

   9-Selahattin Nemlioğlu,Geçmiş Zaman Fiilleri

 10-Serkan Çolak - Sinan Kılıç,Reş

    

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ali İhsan Ökten, Direne Direne Kazandılar

   2-Başak Balkan,Süpürgenin Telleri

   3-Canan Yşar,Kaybolan Emekler

   4-Ebru Civan,Kesit

   5-Erdem Varol - Kerem Pekin,Tarlabaşı Rant Çıkmazı

   6-Ergün Karadağ,Kapımdan

   7-Esra Tolga,O Palyaço Benim

   8-Gürsel Bektaş,Işığın Arka Yüzü

   9-Galip Çetiner,Beyaz Düşler

 10-İlknur Akcan,Vakt-i Saat

 11-İmren Doğan Pınar - Mehmet Pınar ,Anadolu'da Üç Kardeş

 12-Kemal Özkılıç,Aşura

 13-Nadire Günday - Cihan karaca,% 100 Deri

 14-NAFOD,Karacasu Kırmızısı

 15-Nihan Koçboğan,Bodrum'un Yel Değirmenleri

 16-Okan Koçyiğit,Yırtıcı Kuşlar

 17-Ömer Dindar,Hayattan Grafikler

 18-Özcan Çeltikçi,Trakya Oda Orkestrası

 19-Selçuk Dalgıç,Aslı Gibidir

 20-Serkan Saygılı,Kirli Değil Renkli

 21-Sultan Güner,Türkiye'de Şarabın Öyküsü

 22-Zekiye Sayar,Pilarget

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                         İbrahim Zaman

                         Cengiz Karlıova

 


6. Sami Güner Kupası 2012

  KUPA ÖDÜLÜ

   1-Cihan Karaca,Aydın

   2-Hüseyin Türk,Ankara

   3-Nadire Günday,Aydın

   4-Tuğba Kırallı-Bekir Tuğcu,İstanbul

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-İlhan Maraşlı, Adana

   2-Kıvanç Şen, Edirne

   3-M. Serdar Özbay, İstanbul

   4-Sadık Üçok, İstanbul

   5-Sema Özevin, Kocaeli

   6-Sultan Aslan, İstanbul

   7- Tuğba Krallı, İstanbul

   8-Ümit Özgür, Denizli

   İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-Abdülkadir Hayta, Ankara

   2-Adem Karakaya, Konya

   3-Ahmet Soley, Nevşehir

   4-Akın Acar, Antalya

   5-Bayram Yılmaz, Aydın

   6-Burak Şenbak, İstanbul

   7-Elif Yılmaz, İstanbul

   8-Erhan Uçar, İtalya

   9-Gürsel Egemen Ergin, Bursa

 10-Hakan Morsallı, İstanbul  

 11-Havva – Osman Önder, Bursa

 12-Işık ve Gölge Grubu, İstanbul

 13-Kadir Çivici, İstanbul

 14-Mehmet Fatih Yaldız, İzmir

 15-Nazan Gökkaya, Adana

 16-Oğuz Nusret Bilik, Aydın

 17-Orhan Şen, Adana

 18-Osman Önder Atölyesi, Bursa

 19-Serkan Çolak – Sinan Kılıç, İzmir

 20-Serkant Hekimci, İstanbul

 21-Tahir Uzun, Kapadokya

 22-Tayip Başak,İstanbul

 23-Yusuf Aslan,Aydın

 24-Zeynel Güven,Ankara

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


  5. Sami Güner Kupası 2011

   Kupa Ödülü

   1-Bekir Tuğcu, İstanbul, Ömürlük

   2-Gülcan Acar, Ankara, Sarı sıcak emek

   3-Tahir Özgür, Mersin, Rakım eksi 750

   4-Tülün Üzmez, İzmir, Dökümcüler

    İkinci kez katılıp başarılı olanlar

   1-Ali İhsan Ökten, Adana, Cerrahhane

   2-Engin Güneysu, İstanbul, Hünkar Çayırı

   3-Hüseyin Türk, Ankara, Ankara Direniş Başkenti

   4-Nadire Günday, Aydın, Kargıya Örülen Yaşamlar

   5-Önder Turacı, Bursa, Toprağın Elleri

   6-Tuğba Kırallı – Bekir Tuğcu, İstanbul, Knock-out

   7- ihan Karaca, Aydın, Deve Güreşleri

 

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  1-Ali Rıza Demir, Mersin, Bekler Gibiyiz

   2-Feyyaz Çetinel, Balıkesir, Yıkımcılar

   3-Figen Yazan, İstanbul, Dinler Kenti İstanbul

   4-Gökhan Çiçek, İstanbul, Şehir Hatları

   5-Gülsev Pınar Aydın,İzmir, Kadınlarımız

   6-Hakan Yaşar, İstanbul, Mezhep ve Söylem

   7-İlhan Maraşlı, Adana, Kırpık Kanatlar

   8-Kıvanç Şen, Edirne, Edirne

   9-M. Serdar Özbay, İstanbul, Avanos Çömlekçileri

 10-Nihat Daş, Muğla, Küresel Isınmada Yakın Gelecek…

 11-Ömer R. Gencal, İstanbul, Renk Renk Türkiyemiz

 12-Özkan Samioğlu, İstanbul, Necla Hanımteyze

 13-Ragıp Sarı, Mersin, Emek ve İnsan

 14-Sadık Üçok, İstanbul, Safranbolu Demircileri

 15-Selahattin Nemlioğlu, İstanbul, Tarlaların Kıyısında Yaşamlar

 16-Sema Özevin, Kocaeli, Pişmaniye

 17-Sultan Aslan, İstanbul, İstanbul’da Çan Sesleri

 18-Tacettin Yüksel, İstanbul, Göçebe Yaşamlar

 19-Tuğba Kırallı, İstanbul, Üç Yer Üç Renk

 20-Yasin Akgül, İstanbul, Doğanın Figüranları

 21-Yavuz Sarıyıldız, İstanbul, Bir Vardiyadan Yüzler

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


 

  4. Sami Güner Kupası 2010

 

   Kupa Ödülü

 

  1-Behiç Günalan, Edirne, Süpürgenin Yalnız Ustaları

  2-Bilkan Uçkan, Bandırma, Kuşların Dansı

  3-Birol Üzmez, İzmir, Kortejo Aile Evleri

  4-Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa, Adımlar

 

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Çağlar, Bursa, Kurbanlıklar

  2-Bekir Tuğcu, İstanbul, Cansız Bedenlar

  3-Bülent Suberk, Bursa, İki mahalle

  4-Fikret Özkaplan, Ankara, Anadolu’da Semah

  5-Gülcan Acar, Ankara, Yağmurdan Sonra

  6-Tahir Özgür, Mersin, Anadolu’nun Alın Teri

  7-Tolga Taçmahal, İzmir, Metro

  8-Tülün Üzmez, İzmir, Akvaryum

  9-Yasemin G. Erentürk, İstanbul, İZEV’de bir gün

 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Remzi Tülüce,Kocaeli, Keramikçilik

  2-Ali İhsan Ökten, Adana, Gökyüzünde Çalışanlar

  3-Arif Avize, Kahramanmaraş, Makronun Dili

  4-Engin Güneysu, İstanbul, Hasankeyf

  5-Enver Şengül, Edirne, Sultanlar Şehri Edirne

  6-Hasan Yelken, Gaziantep, Tutsak Kanatlar

  7-Hatice Ş. Balioğlu, Hal’in Halleri

  8-Hüseyin Türk, Ankara, Buyrun Er Meydanına

  9-Nadire Günday, Aydın, Kırmızı Çömlekler Diyarı

10-NAFOD, Nazilli, Asırlık Çınarlar

11-Nevzat Yıldırım, Adapazarı, Süpürgeci Zanaatkarlar

12-Okan Yılmaz, Edirne, Eğer

13-Orhan Turan, Bursa, Doğanın İzinde

14-Ömer Yağlıdere, Bursa, Dalmak Özgürlüktür

15-Önder Turacı, Bursa, Göldekiler

16-T. Kırallı – B. Tuğcu, İstanbul, Tersane-i Amire

17-Uygur-Yılmaz-Şen-Sertkalaycı, Adana, Tesbihsiz Hapishaneler

18-Ümit Özgür, Denizli, Ötücü Kuşlar

19-Yücel Zorlu, İstanbul, Kar Sesi

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


   

  3. Sami Güner Kupası – 2009 
 
  Kupa ödülü: 
 

 1- Osman Önder, Bursa Yünüm Böğedi

 2- Özer Kanburoğlu, İstanbul Sepetçiler

 3- Reha Bilir, Konya  Umut Ağlarda 
 

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 
 

 1- Behiç Günalan, Edirne Doğayla Bilek Güreşi: Çeltik Tarlaları

 2- Bilkan Uçkan, Bandırma Toprağın Işıltısı

 3- Birol Üzmez, İzmir  Madenciler

 4- Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa  Döngü

 5- Onur Arısoy, Ankara  Tek Başına

 6- Suzan Çınar, İstanbul İstanbul

 7- Ufuk Sarışen, İstanbul Ağ Balıkçılığı

 8- Zeynel Yeşilay, Ankara Türkiye 
 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 
 

  1- Ahmet Çağlar   Üçüncü Pazar

  2- Bekir Tuğcu, İstanbul Emek 

  3- Bülent Suberk, Bursa Ateşe Karşı

  4- Cihan Karaca, Nazilli Çal Koyun Atlatma Festivali

  5- Cüneyt Çelik , İstanbul Doğu Ekspresi

  6- Deniz Köse–Bülent Suberk, Bursa  Orta Şekeli Zamanlar

  7- Egemen Ergin, Bursa Kent Günlüğü

  8- Ercan Enterli , Edirne Güneşin Önünde

  9- Ercan Yolgiden, İstanbul Ayasofya

10- Fikret Özkaplan, Ankara Kırık Bir Kalem

11- Gülcan Acar, Ankara Safranbolu Gibi Karbeyazdı Düşlerim

12- Nizami Çubuk, Denizli Arık Arıtma Adağı

13- Refik Karacaoğlu, Aydın Bakırı Aydınlığa Kavuşturan Adam

14- Selçuk Özgüleryüz,   Tülü

15- Tahir Özgür, Mersin  Sarıkeçeliler: Yarınsızlığa Göç

16- Tahir Özgür-Hakan Yılmazer, Mersin Heyamola

17- Tolga Taçmahal, İzmir Hipodrom

18- Tülün Üzmez, İzmir  Atlıkarınca

19- Ünal Özfuçucu, Bodrum Gulete Yolculuk

20- Yasemin Gülşen Erentürk, İstanbul  Dikilitaş Semt Pazarı

21- Yüksel Ersertel, İstanbul Ayasofya 
 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


   2. Sami Güner Kupası – 2008

 

   Başarılı Olarak İkinci Kez Katılanlar.

 
1-Zeki AKAKÇA                             Karakoyun Efsanesi Denizli
 2-Reha BİLİR                                Hiç Konya
 3-N. Esen GÖK                               Foto Röportaj İstanbul
 4-Özer KANBUROĞLU                  Portreler İstanbul
 5-Osman ÖNDER                          Önce Sular Çekildi Bursa
 6-A. Fatih SÖNMEZ                       Harman Van
 7-Enver ŞENGÜL                            Darüşşifa Edirne
 8-Ömer YAĞLIDERE                    İpekböcekçiliği Bursa

 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar:


 
 1-Onur ARISOY                             Mardin’li Kömür İşçileri Ankara
  2-Suzan ÇINAR                              Demiryolu İstanbul
  3-Mehmet DAĞ                              Kömür Karası Bursa
  4-Ömür DEĞİRMENCİ                  Türkiye’nin Renkleri İstanbul
  5-Mustafa DEMİRBAŞ                  Ankara
  6-Osman ERMİŞLER                     Bir Günlük Yaşamlar Konya
  7-Mustafa ESER                             Doğada Detay Mersin
  8-Behiç GÜNALAN                         40 Pınar 40 Fotoğraf Edirne
  9-Erol MOLLAİBRAHİMOĞLU      272’inci Sokak Manisa
10-Gülten SARI                                Hüznüm! İstanbul
11-Ufuk SARIŞEN                            Türkiye’miz İstanbul
12-Bilkan UÇKAN                             Sisli Düşler Bandırma
13-Zeynel A.YEŞİLAY                    Sonsuz Bir Şiir, Türkiye Ankara
14-Birol ÜZMEZ                                 Mortakya – Roman Kahramanları İzmir

  

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


    1. Sami Güner Kupası – 2007 

 

   İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 


   1-Zeki AKAKÇA -
 Denizli     “ Dünden Yarına Bir Yol, Eren Dede..”

   2-Ufuk AKARI - Tufan KARTAL- İstanbul    “İlle de Roman Olsun”

   3-Resul BAŞTUĞ - Uğur HALICI - Yaman KAYIHAN - Ankara     “Gerede Hayvan ve Emtia Panayırı”

   4- Reha BİLİR – Konya -  “ Tek Nefeste Aşk”

   5- Hüseyin CEYLAN - (Sentez Fotoğraf Gurubu)   “Gölyazı  Bursa”

   6- Tüten DAĞDAŞ – İstanbul -   “Eren Günü Şenlikleri”

   7- Ercan ENTERLİ – Edirne -     “Süpürgeciler Sokağı”

   8- Serdar ERCAN – İstanbul -  “Diaspora (Kopuntu)”

   9- Yüksel ERSERTEL -  İstanbul -  “Karadeniz Yaylaları”

 10- Nezihe Esen GÖK – İstanbul -  “İstanbul’a Dair”

 11- Özer KANBUROĞLU – İstanbul -  “Zanaatkârlar”

 12- Hacer KARANLIK – İstanbul -  “Aşura”

 13- Osman ÖNDER – Bursa -  “Memleketim İnsanı”

 14- Lütfi ÖZGÜNAYDIN – İstanbul -  “Mardin”

 15- Fikret ÖZKAPLAN – Ankara -  "Karadeniz’in Öyküsü”

 16- Sebahattin ÖZVEREN – İstanbul -  “Düşünüze Sığar mı Hiç İstanbul”

 17- A. Fatih SÖNMEZ – Van -  “İnsan Dolu Anadolu”

 18- Enver ŞENGÜL – Edirne -  “Tunca’da Dört Mevsim Yalnızlık”

 19- Ömer YAĞLIDERE – Bursa -  "Gel”

 20- Hacer YILMAZ – İstanbul -  “Ada’nın Arka Yüzü”

 21- Ercan YOLGİDEN – İstanbul – “Gördüğüm Ülkemdir Benim”

Seçici Kurul : Mehmet Bayhan

                        Ersin Alok

                        Şemsi Güner

Yarışmamız  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu

  (TFSF) tarafından onaylanmıştır.