Ana Sayfa
Etkinlikler
Gösteri Günleri
Sergiler
Portfolyo
Fotoğraf Yazıları
Şinasi Barutçu Kupası
Sami Güner Kupası
İletişim
Linkler
> English
 

Sami Güner Kupası



 
Sami GÜNER
 

1991'de kaybettiğimiz ünlü fotoğrafçımızı anmak ve fotoğraf dünyamıza yeni bir heyecan kazandırmak için FOTOGEN (Fotoğraf Sanatı Derneği) tarafından düzenlenmektedir. Geniş bir yorumla TÜRKİYE konulu gösteri istenmektedir.

Sami GÜNER 1915 yılında Yugoslavya Priştine'de doğdu. İst. Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. Merkez Bankasından emekli olduktan sonra tümüyle fotoğraf çalışmalarında yoğunlaştı. Özellikle yurt dışında açtığı sergilerle Türkiye'nin tanıtımında büyük emek harcadı. Çok sayıda ülkenin fotoğraflarını da Türkiye'de sergiledi. Kişisel albümleri yanı sıra geniş çaplı ilgi gören elliye yakın kitabı fotoğrafladı.

FOTOGEN'in (Fotoğraf Sanatı Derneği) ilk başkanı idi. ESFIAP unvanı aldı. 1987'de TÜTAV, 1990 Kültür ve Turizm Bakanlığı Büyük Ödülü'nü kazandı. 21 Şubat 1991 'de Bursa'daki sergi ve gösterisinden dönerken trafik kazasında aramızdan ayrıldı. 1960 sonrasında iş yaşamının ve dış ilişkilerin gelişmeye başlaması basılı malzemelerde ülke fotoğraflarına gerek gösterdiğinde, Sami Güner büyük bir coşku ve sevgi ile her yöreyi fotoğraflamaktaydı. Kuş uçmaz mezralardan kentlerdeki kahvelere iki - üç nesil ülkemizin her yöresinin ve fotoğrafın tadına O'nun çalışmalarıyla vardı.

Saygı ve sevgi ile anıyoruz.



        13. SAMİ GÜNER KUPASI SONUÇLARI

 

KUPA ÖDÜLÜ:

Erkan Temur         Şantiye

Murat Bakmaz      Evden Uzak

Nadire Günday     Dağlarından Yağ, Ovalarından Bal Akardı

Neşe Arı              Yaşamda Kal

İKİNCİ KATILIMDA BAŞARILI OLANLAR:

Adem Karakaya    Vuslat

Ali Acar     Beyaz Bereket

Evrim Sönmez     Sinop Sizin Yaşam Alanınıza Kaç Kilometre?

Fatih Çindemir/Nazım Tetik      Bir Sesin Hikayesi

Hülya Şamer      Yağmurdakiler

İsmail İkiz       Rahvan

Murat Özçelik        Dört Mevsim Eber

Mustafa Kılıç        Hayatın Izleri

Orhan Turhan/Erhan Karadeniz           1 + 1 = 6

Özlem Gün Bingöl           Halde Hal

Selman Vefa Yıldırım         1000 gram

İLK KATILIMDA BAŞARILI OLANLAR:

Banu Mutlu Özyurt          Elden Ele Küçük Mucizeler

Bekir Yeşiltaş       Hamal

Canan Yaşar         Anadoluydu Kadınların Adı

Deniz Aydemir          Yörük Türkmen Şenliği

Erhan Balamur      Minik Dünyalar

Erkan Dinç      Alın Teri

Gılcan Mete Delibay      Ben, Biz, Siz Yalnız

Hakan Özdemir       Saya İşçileri

İbrahim Yödek/Ezka Su/Özgün Aslan       Göz Ardı

Lale Çaktı           Dinmeyen Ağıt Kerbela

Lokman Kanık       İşçi Pansiyonları

Mehmet Baysan          Bitin Pazarı

Nedim Dövencioğlu         Kaybolmakta Olan Meslekler

Ömer Ermiş      Çizgi Türkiye

Salih Kuş          Bu Topraklarda

Sevgin Cingöz        Diriliş

Seyit Konyalı         Gölde Gün Batımı

Tolga Taçmahal          Sütlü Dondurma

 


 

KUPA ÖDÜLÜ : 

 

2019

- Erkan TEMUR,Şantiye

- Murat BAKMAZ,Evden Uzakta

- Nadire GÜNDAY, Dağlarından Yağ,Ovalarından Bal Akardı

- Neşe ARI, Yaşa               

 

2018

-Erol Özer, Zirve Işığı 

- İpek YILMAZ/Sibel ÇETİNKAYA, Eşik

- Karakozak/Öztürk/ Yücelt.......................Sansür

- Murat Günaydın , Evsizler

 -Seyit KONYALI, Gökalp BİLİCİ,Yaşayan Sazlık

                                   

2017

- Ercüment ERSOY, Alarga

- Orhan Şen, Kardeşçe Yaşamak

 

2016

- NAFOD, Yazgımız Kömürden Kara

- Seçkin YENİCİ, Hey Gidinin Efesi

- Ümmü KANDİLCİOĞLU, Onüçbuçuk

- Zehra ÇÖPLÜ, Sır

 

2015

- Başak BALKAN, İstasyon Berberi Cavit

- Burak ŞENBAK, Iğdır'da Matem

- Ergün KARADAĞ, Bir Kaçış Hikayesi : Kobani'den Göç

- Havva- Osman ÖNDER, Bizim Evin Yüzleri

- Yusuf ASLAN, Soma

 

 2014

- Akın ACAR, Can Suyu

- Kıvanç ŞEN, Zamanı Durduran kadın

- Osman ÖNDER Atölyesi, Çerçeve

- Serkan ÇOLAK - Sinan KILIÇ, Aquadis

 

  2013

- M. Serdar ÖZBAY, Yolun Başladığı ve Bitti yer Garaj

- Sadık ÜÇOK, Galata Köprüsü

- Ümit ÖZGÜR, Kıyı Kuşları

 

  2012

- Cihan KARACA, Aydın

- Hüseyin TÜRK,ANKARA

- Nadire GÜNDAY,Aydın

- Tuğba KIRALLI - Bekir TUĞCU,İstanbul

 

  2011

- Bekir TUĞCU, İstanbul, Ömürlük

- Gülcan ACAR, Ankara, Sarı sıcak emek

-Tahir ÖZGÜR, Mersin, Rakım eksi 750

-Tülün ÜZMEZ, İzmir, Dökümcüler

 

  2010

- Behiç Günalan, Edirne, Süpürgenin Yalnız Ustaları

- Bilkan Uçkan, Bandırma, Kuşların Dansı

- Birol Üzmez, İzmir, Kortejo Aile Evleri

- Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa, Adımlar

 

  2009

- Osman ÖNDER, Bursa Yünüm Böğedi

- Özer KANBUROĞLU, İstanbul Sepetçiler

- Reha BİLİR, Konya  Umut Ağlarda 

  

 


11.Sami GÜNER Kupası 2017

Kupa Ödülü

  

 1-Ercüment ERSOY, Alarga

 2- Orhan ŞEN, Kardeşçe Yaşamak

 

 

İkinci Katılım Başarılı Olanlar

 

  1-Eser Paşa, Airbus 320 

  2-Emre Bostanoğlu, İki Teker

  3-Gülcan Ellialtı, Nefesmiz Daralıyor

  4-Hülya Akkaya, İnsan, İnsan

  5-Hülya Polat, Araf

  6-İmren Doğan, 4 Kapı, 40 Makam

  7-İpek Yılmaz-Sibel Çetinkaya, Farzet Ki...

  8-Karakozak-Kartal-Doğruluk, Hayaylet Ağrı

  9-karakozak-Öztürk-Yücelt, Son Nesil

10-Murat Günaydın, Bit Pazarı

11-Nadire Günday, Soma'da Yas

12-Seyit Konyalı-Gökalp Bilici, Köprü

13-Tayfun Keçecioğlu, Orada Duruverdi Zaman

 

1. Katılım Başarılı Olanlar

  1-Alev Tanrıkorur,Pancur/Hava Gözü

  2-Aygül Öztürk, Foto Hayatlar

  3-Ayşen Karadeniz, Rengarenk

  4-Bünyamin Çadırcı, Tutsak Kanatlar

  5-Canan Yaşar, 33 Usta

  6-Cihan Karaca, Tenekeli'de Hıdırellez

  7-Erhan Kırca, Geride Kalanlar

  8-Erkan Temur, Kentsel Dönüşüm

  9-Fatma Gökmen, En İçimizde

10-Feyzullah Tunç, Bozkırın Renkleri

11-Murat Ayneli, Dövme

12-Murat Bakmaz, Yedi Sokak İstanbul

13-Neşe Arı, Uçuşan Hayaller

14-Orhan Turhan-Erhan Karadeniz, Kanatlanan Renkler

15-Rana Öztürk, Bahar Yeli

16-Tuncay Özdal, Aganta Burina Burinata


10.Sami GÜNER Kupası 2016

 

    Kupa Ödülü

  

 1-NAFOD, Yazgımız Kömürden Kara

 2- Seçkin YENİCİ, Hey Gidinin Efesi

 3- Ümmü KANDİLCİOĞLU, Onüçbuçuk

 4- Zehra ÇÖPLÜ, Sır

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet ÇAGLAR , Eşik

  2-Ercüment ERSOY, Kuş Pazarı, Düş Pazarı

  3-Erol ÖZER, Doğanın Renkleri

  4-Günel GÜLDAĞI, Yılkı Atlarının Öyküsü

  5-Mine Evren ERTUĞRUL, Tarihin Tanıkları

  6-Orhan ŞEN, Eller ve Yaşam

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

 1-Ahmet Zeki OKUR, Hayatın Farkına Varmak
 2-Barış BARLAS, Yüz-Sür-Koş
 3-Bayram ÇAĞMAN, Bir Sis Meselesi
 4-Fatma DEMİR, Göç
 5-Gülcan ELLİALTI, Haydarpaşa Garı'nda Zaman
 6-Gülsev Pınar AYDIN, Başka Türlü Bir Aşk
 7-Hakan AYDIN, Muradiye Külliyesi
 8-Hasan UÇAR, Dökümhanede Hayat
 9-Hülya AKKAYA, Adım Kadın
 10-Hülya POLAT, Cem
 11-Hürriyet AKIN, Aşura
 12-İmren DOGAN, Görülmeyenler.. Duyulmayanlar
 13-Karakozak/Öztürk/Yücelt,  1 Savaş, 1000 Göç
 14-Murat GUNAYDIN,  Kahvehaneler, Çay Ocakları
 15-Nadire GÜNDAY,  Yiğit'in Penceresi
 16-Okan YILMAZ/İsmail TUNCALP,  Sazlıktan Sahile
 17-Olgun DOGANAY,  Matem
 18-Kartal/Karakozak/Doğruluk Dar-ı Mansur
 19-Seyit KONYALI/Gökalp BİLİCİ,  Kerpiç Mimari - Toprağın Ruhu
 20-İ.Çakmak YILMAZ/Sibel Algaç ÇETİNKAYA,  Işığa Doğru
 21-Tayfun KECECİOĞLU, Aman Petrol
 22-Yusuf ASLAN,  Anadolu Konteyner Kent


9.Sami GÜNER Kupası 2015

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Başak BALKAN, İstasyon Berberi Cavit

 2- Burak ŞENBAK, Iğdır'da Mağtem

 3- Ergün KARADAĞ, Bir Kaçış Hikayesi : Kobani'den Göç

 4- Havva-Osman ÖNDER, Bizim Evin Yüzleri

 5- Yusuf ASLAN, Soma

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Erdal Türkoğlu, Kurttutanlı Torakçılar

  2 - Metin Aras, Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin

  3 - Nafod, Koyun Koyuna 800 yıl

  4 -Özlem Gün Bingöl - Hıdır Gün, Gerçek Metalciler

  5 -Seçkin Yenici, Kumaşın Hikayesi

  6 - Ümmü Kandilcioğlu, Kasnak

  7 - Zehra Soylu Çöplü, Geometrik Yalnızlık

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 1-Ahmet Çağlar, Midyat
 2-Ahmet Soley,  Balon Emekçileri
 3-Ali İhsan Mimtaş, Vazife
 4-Aylin Kırgözoğlu, Rüya
 5-Emre Bostancıoğlu, Sille
 6-Ercüment Ersoy, By-pass
 7-Erkan Temur, 57001
 8-Erol Özer, Sultan
 9-Eser Paşa, Sualtından Masallar
 10-Fatoş Pekseren, Girit İzinde Mudanya
 11-Filiz Bozdere, Tereke
 12-Gündüz Akagündüz, Soma Ermenek 2014
 13-Günel Güldağı, Taş Ustaları
 14-Kerem Pekin, Cumartesi Anneleri
 15-Masis Üşenmez, Pavli Panayırı
 16-Mete Yıldırım, Mavi Dünyam
 17-Mine Evren Ertuğrul, 72 Ok Yarası
 18-Murat Özçelik - Salim Şimşek, Düğün
 19-Murat Yılmaz, 2700 Fahrenheit
 20-Nadire Günday - Cihan Karaca, Hem Ağlar Hem Giderim
 21-Orhan Şen, Hangimiz Engelliyiz
 22-Rıza Erdeğirmenci, Kaybolan Mahalle
 23-Savaş Şener, Küçük Yaşamlar

 


8.Sami GÜNER Kupası 2014

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Akın ACAR, Can Suyu

 2- Kıvanç ŞEN, Zamanı Durduran kadın

 3- Osman ÖNDER Atölyesi, Çerçeve

 4- Serkan ÇOLAK - Sinan KILIÇ, Aquadis

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Abdülkadir Hayta,Angara Havası

  2 - Başak Balkan,Oniki İmam İçin

  3 - Burak Şenbak,Kızılın Ötesi

  4 - Canan Yaşar,Batman'da Tandır

  5 - Ergün Karadağ,Yüzünün Karası, Alnın Akı

  6 - Erhan Uçar,Göç - Bir Günün Hikayesi

  7 - Galip Çetiner,Sonsuz

  8 - Gürsel Egemen Ergin,Güreş Bahane

  9 - Oğuz Nusret Bilik,Sessiz Çoğunluk

10 - Sultan Güner,Kazova Direnişi

11 - Yusuf Aslan,O Gün Ölmek Yasak

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Ayşe Ayna,Senfoni

  2 - Ayşegül Şencan - Gürkan Açıkgöz,Arz-ı Hal

  3 - Birgül Yıldırır,Şehir Yansımaları

  4 - Canan Kaplıca,Sarı Gelin

  5 - Emre Gaznevi,İstanbul'da Bir Nefes

  6 - Ercan Enterli,Serhad  Şehri Edirne

  7 - Erdal Türkoğlu,Çine Kayalıkları

  8 - Erol Özer - Adnan Kara,Karlı Zirvelere Düşen Işık

  9 - Gürkan Yaman,SADE-CE

10 - Mehmet Malkoç,Kuş Mezatı

11 - Mehmet Serhat Gürsoy,Kuzey Ormanları

12 - Metin Aras,Nalbant Ustaları

13 - Mustafa Kiraz,Oto Sanayi

14 - Nuri Çoban,Usta

15 - Orhan Turhan,Makro Düşler

16 - Ortak Katılım,Dertli Dolap

17 - Önder Turacı,Işıltılar

18 - Özlem Gün Bingöl,Doğduğum Ev

19 - Seçkin Yenici,Beyaz Altın

20 - Ufuk Kıray,Toplumsal Meseleler Üzerine Eleştirel Fotograflar

21 - Umut Becene,Gri Denemeler

22 - Ümmü Kandilcioğlu,Sis Ve Göl

23 - Zehra Çöplü,Pirina

 


 

7. Sami GÜNER Kupası 2013

  

  Kupa Ödülü

 

  1 - M. Serdar ÖZBAY, Yolun Başladığı ve Bitti yer Garaj

  2-Sadık ÜÇOK, Galata Köprüsü

  3 -Ümit ÖZGÜR, Kıyı Kuşları

  

  İkinci kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ahmet Soley,Irgat Çadırları

   2-Akın Acar,Kayıp Cennet

   3-Bayram Yılmaz,Deve Güreşi Festivali

   4-Gökhan Çiçek,Yaşamaya Dair

   5-Havva - Osman Önder,Lahit

   6-Orhan Şen,Bir Bakış Yeter

   7-Osman Önder Atölyesi,Bardak

   8-Özkan Samioğlu,Alkinin Vaftiz Töreni

   9-Selahattin Nemlioğlu,Geçmiş Zaman Fiilleri

 10-Serkan Çolak - Sinan Kılıç,Reş

    

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ali İhsan Ökten, Direne Direne Kazandılar

   2-Başak Balkan,Süpürgenin Telleri

   3-Canan Yşar,Kaybolan Emekler

   4-Ebru Civan,Kesit

   5-Erdem Varol - Kerem Pekin,Tarlabaşı Rant Çıkmazı

   6-Ergün Karadağ,Kapımdan

   7-Esra Tolga,O Palyaço Benim

   8-Gürsel Bektaş,Işığın Arka Yüzü

   9-Galip Çetiner,Beyaz Düşler

 10-İlknur Akcan,Vakt-i Saat

 11-İmren Doğan Pınar - Mehmet Pınar ,Anadolu'da Üç Kardeş

 12-Kemal Özkılıç,Aşura

 13-Nadire Günday - Cihan karaca,% 100 Deri

 14-NAFOD,Karacasu Kırmızısı

 15-Nihan Koçboğan,Bodrum'un Yel Değirmenleri

 16-Okan Koçyiğit,Yırtıcı Kuşlar

 17-Ömer Dindar,Hayattan Grafikler

 18-Özcan Çeltikçi,Trakya Oda Orkestrası

 19-Selçuk Dalgıç,Aslı Gibidir

 20-Serkan Saygılı,Kirli Değil Renkli

 21-Sultan Güner,Türkiye'de Şarabın Öyküsü

 22-Zekiye Sayar,Pilarget

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                         İbrahim Zaman

                         Cengiz Karlıova

 


6. Sami Güner Kupası 2012

  KUPA ÖDÜLÜ

   1-Cihan Karaca,Aydın

   2-Hüseyin Türk,Ankara

   3-Nadire Günday,Aydın

   4-Tuğba Kırallı-Bekir Tuğcu,İstanbul

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-İlhan Maraşlı, Adana

   2-Kıvanç Şen, Edirne

   3-M. Serdar Özbay, İstanbul

   4-Sadık Üçok, İstanbul

   5-Sema Özevin, Kocaeli

   6-Sultan Aslan, İstanbul

   7- Tuğba Krallı, İstanbul

   8-Ümit Özgür, Denizli

   İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-Abdülkadir Hayta, Ankara

   2-Adem Karakaya, Konya

   3-Ahmet Soley, Nevşehir

   4-Akın Acar, Antalya

   5-Bayram Yılmaz, Aydın

   6-Burak Şenbak, İstanbul

   7-Elif Yılmaz, İstanbul

   8-Erhan Uçar, İtalya

   9-Gürsel Egemen Ergin, Bursa

 10-Hakan Morsallı, İstanbul  

 11-Havva – Osman Önder, Bursa

 12-Işık ve Gölge Grubu, İstanbul

 13-Kadir Çivici, İstanbul

 14-Mehmet Fatih Yaldız, İzmir

 15-Nazan Gökkaya, Adana

 16-Oğuz Nusret Bilik, Aydın

 17-Orhan Şen, Adana

 18-Osman Önder Atölyesi, Bursa

 19-Serkan Çolak – Sinan Kılıç, İzmir

 20-Serkant Hekimci, İstanbul

 21-Tahir Uzun, Kapadokya

 22-Tayip Başak,İstanbul

 23-Yusuf Aslan,Aydın

 24-Zeynel Güven,Ankara

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


  5. Sami Güner Kupası 2011

   Kupa Ödülü

   1-Bekir Tuğcu, İstanbul, Ömürlük

   2-Gülcan Acar, Ankara, Sarı sıcak emek

   3-Tahir Özgür, Mersin, Rakım eksi 750

   4-Tülün Üzmez, İzmir, Dökümcüler

    İkinci kez katılıp başarılı olanlar

   1-Ali İhsan Ökten, Adana, Cerrahhane

   2-Engin Güneysu, İstanbul, Hünkar Çayırı

   3-Hüseyin Türk, Ankara, Ankara Direniş Başkenti

   4-Nadire Günday, Aydın, Kargıya Örülen Yaşamlar

   5-Önder Turacı, Bursa, Toprağın Elleri

   6-Tuğba Kırallı – Bekir Tuğcu, İstanbul, Knock-out

   7- ihan Karaca, Aydın, Deve Güreşleri

 

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  1-Ali Rıza Demir, Mersin, Bekler Gibiyiz

   2-Feyyaz Çetinel, Balıkesir, Yıkımcılar

   3-Figen Yazan, İstanbul, Dinler Kenti İstanbul

   4-Gökhan Çiçek, İstanbul, Şehir Hatları

   5-Gülsev Pınar Aydın,İzmir, Kadınlarımız

   6-Hakan Yaşar, İstanbul, Mezhep ve Söylem

   7-İlhan Maraşlı, Adana, Kırpık Kanatlar

   8-Kıvanç Şen, Edirne, Edirne

   9-M. Serdar Özbay, İstanbul, Avanos Çömlekçileri

 10-Nihat Daş, Muğla, Küresel Isınmada Yakın Gelecek…

 11-Ömer R. Gencal, İstanbul, Renk Renk Türkiyemiz

 12-Özkan Samioğlu, İstanbul, Necla Hanımteyze

 13-Ragıp Sarı, Mersin, Emek ve İnsan

 14-Sadık Üçok, İstanbul, Safranbolu Demircileri

 15-Selahattin Nemlioğlu, İstanbul, Tarlaların Kıyısında Yaşamlar

 16-Sema Özevin, Kocaeli, Pişmaniye

 17-Sultan Aslan, İstanbul, İstanbul’da Çan Sesleri

 18-Tacettin Yüksel, İstanbul, Göçebe Yaşamlar

 19-Tuğba Kırallı, İstanbul, Üç Yer Üç Renk

 20-Yasin Akgül, İstanbul, Doğanın Figüranları

 21-Yavuz Sarıyıldız, İstanbul, Bir Vardiyadan Yüzler

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


 

  4. Sami Güner Kupası 2010

 

   Kupa Ödülü

 

  1-Behiç Günalan, Edirne, Süpürgenin Yalnız Ustaları

  2-Bilkan Uçkan, Bandırma, Kuşların Dansı

  3-Birol Üzmez, İzmir, Kortejo Aile Evleri

  4-Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa, Adımlar

 

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Çağlar, Bursa, Kurbanlıklar

  2-Bekir Tuğcu, İstanbul, Cansız Bedenlar

  3-Bülent Suberk, Bursa, İki mahalle

  4-Fikret Özkaplan, Ankara, Anadolu’da Semah

  5-Gülcan Acar, Ankara, Yağmurdan Sonra

  6-Tahir Özgür, Mersin, Anadolu’nun Alın Teri

  7-Tolga Taçmahal, İzmir, Metro

  8-Tülün Üzmez, İzmir, Akvaryum

  9-Yasemin G. Erentürk, İstanbul, İZEV’de bir gün

 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Remzi Tülüce,Kocaeli, Keramikçilik

  2-Ali İhsan Ökten, Adana, Gökyüzünde Çalışanlar

  3-Arif Avize, Kahramanmaraş, Makronun Dili

  4-Engin Güneysu, İstanbul, Hasankeyf

  5-Enver Şengül, Edirne, Sultanlar Şehri Edirne

  6-Hasan Yelken, Gaziantep, Tutsak Kanatlar

  7-Hatice Ş. Balioğlu, Hal’in Halleri

  8-Hüseyin Türk, Ankara, Buyrun Er Meydanına

  9-Nadire Günday, Aydın, Kırmızı Çömlekler Diyarı

10-NAFOD, Nazilli, Asırlık Çınarlar

11-Nevzat Yıldırım, Adapazarı, Süpürgeci Zanaatkarlar

12-Okan Yılmaz, Edirne, Eğer

13-Orhan Turan, Bursa, Doğanın İzinde

14-Ömer Yağlıdere, Bursa, Dalmak Özgürlüktür

15-Önder Turacı, Bursa, Göldekiler

16-T. Kırallı – B. Tuğcu, İstanbul, Tersane-i Amire

17-Uygur-Yılmaz-Şen-Sertkalaycı, Adana, Tesbihsiz Hapishaneler

18-Ümit Özgür, Denizli, Ötücü Kuşlar

19-Yücel Zorlu, İstanbul, Kar Sesi

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova

10.Sami GÜNER Kupası 2016

 

    Kupa Ödülü

 

 

 1-NAFOD, Yazgımız Kömürden Kara

 2- Seçkin YENİCİ, Hey Gidinin Efesi

 3- Ümmü KANDİLCİOĞLU, Onüçbuçuk

 4- Zehra ÇÖPLÜ, Sır

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet ÇAGLAR , Eşik

  2-Ercüment ERSOY, Kuş Pazarı, Düş Pazarı

  3-Erol ÖZER, Doğanın Renkleri

  4-Günel GÜLDAĞI, Yılkı Atlarının Öyküsü

  5-Mine Evren ERTUĞRUL, Tarihin Tanıkları

  6-Orhan ŞEN, Eller ve Yaşam

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

 1-Ahmet Zeki OKUR, Hayatın Farkına Varmak
 2-Barış BARLAS, Yüz-Sür-Koş
 3-Bayram ÇAĞMAN, Bir Sis Meselesi
 4-Fatma DEMİR, Göç
 5-Gülcan ELLİALTI, Haydarpaşa Garı'nda Zaman
 6-Gülsev Pınar AYDIN, Başka Türlü Bir Aşk
 7-Hakan AYDIN, Muradiye Külliyesi
 8-Hasan UÇAR, Dökümhanede Hayat
 9-Hülya AKKAYA, Adım Kadın
 10-Hülya POLAT, Cem
 11-Hürriyet AKIN, Aşura
 12-İmren DOGAN, Görülmeyenler.. Duyulmayanlar
 13-Karakozak/Öztürk/Yücelt,  1 Savaş, 1000 Göç
 14-Murat GUNAYDIN,  Kahvehaneler, Çay Ocakları
 15-Nadire GÜNDAY,  Yiğit'in Penceresi
 16-Okan YILMAZ/İsmail TUNCALP,  Sazlıktan Sahile
 17-Olgun DOGANAY,  Matem
 18-Kartal/Karakozak/Doğruluk Dar-ı Mansur
 19-Seyit KONYALI/Gökalp BİLİCİ,  Kerpiç Mimari - Toprağın Ruhu
 20-İ.Çakmak YILMAZ/Sibel Algaç ÇETİNKAYA,  Işığa Doğru
 21-Tayfun KECECİOĞLU, Aman Petrol
 22-Yusuf ASLAN,  Anadolu Konteyner Kent


9.Sami GÜNER Kupası 2015

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Başak BALKAN, İstasyon Berberi Cavit

 2- Burak ŞENBAK, Iğdır'da Mağtem

 3- Ergün KARADAĞ, Bir Kaçış Hikayesi : Kobani'den Göç

 4- Havva-Osman ÖNDER, Bizim Evin Yüzleri

 5- Yusuf ASLAN, Soma

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Erdal Türkoğlu, Kurttutanlı Torakçılar

  2 - Metin Aras, Gökyüzüne Komşu Şehir Mardin

  3 - Nafod, Koyun Koyuna 800 yıl

  4 -Özlem Gün Bingöl - Hıdır Gün, Gerçek Metalciler

  5 -Seçkin Yenici, Kumaşın Hikayesi

  6 - Ümmü Kandilcioğlu, Kasnak

  7 - Zehra Soylu Çöplü, Geometrik Yalnızlık

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 1-Ahmet Çağlar, Midyat
 2-Ahmet Soley,  Balon Emekçileri
 3-Ali İhsan Mimtaş, Vazife
 4-Aylin Kırgözoğlu, Rüya
 5-Emre Bostancıoğlu, Sille
 6-Ercüment Ersoy, By-pass
 7-Erkan Temur, 57001
 8-Erol Özer, Sultan
 9-Eser Paşa, Sualtından Masallar
 10-Fatoş Pekseren, Girit İzinde Mudanya
 11-Filiz Bozdere, Tereke
 12-Gündüz Akagündüz, Soma Ermenek 2014
 13-Günel Güldağı, Taş Ustaları
 14-Kerem Pekin, Cumartesi Anneleri
 15-Masis Üşenmez, Pavli Panayırı
 16-Mete Yıldırım, Mavi Dünyam
 17-Mine Evren Ertuğrul, 72 Ok Yarası
 18-Murat Özçelik - Salim Şimşek, Düğün
 19-Murat Yılmaz, 2700 Fahrenheit
 20-Nadire Günday - Cihan Karaca, Hem Ağlar Hem Giderim
 21-Orhan Şen, Hangimiz Engelliyiz
 22-Rıza Erdeğirmenci, Kaybolan Mahalle
 23-Savaş Şener, Küçük Yaşamlar

 


8.Sami GÜNER Kupası 2014

 

   Kupa Ödülü

 

 1- Akın ACAR, Can Suyu

 2- Kıvanç ŞEN, Zamanı Durduran kadın

 3- Osman ÖNDER Atölyesi, Çerçeve

 4- Serkan ÇOLAK - Sinan KILIÇ, Aquadis

 

İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Abdülkadir Hayta,Angara Havası

  2 - Başak Balkan,Oniki İmam İçin

  3 - Burak Şenbak,Kızılın Ötesi

  4 - Canan Yaşar,Batman'da Tandır

  5 - Ergün Karadağ,Yüzünün Karası, Alnın Akı

  6 - Erhan Uçar,Göç - Bir Günün Hikayesi

  7 - Galip Çetiner,Sonsuz

  8 - Gürsel Egemen Ergin,Güreş Bahane

  9 - Oğuz Nusret Bilik,Sessiz Çoğunluk

10 - Sultan Güner,Kazova Direnişi

11 - Yusuf Aslan,O Gün Ölmek Yasak

 

İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1 - Ayşe Ayna,Senfoni

  2 - Ayşegül Şencan - Gürkan Açıkgöz,Arz-ı Hal

  3 - Birgül Yıldırır,Şehir Yansımaları

  4 - Canan Kaplıca,Sarı Gelin

  5 - Emre Gaznevi,İstanbul'da Bir Nefes

  6 - Ercan Enterli,Serhad  Şehri Edirne

  7 - Erdal Türkoğlu,Çine Kayalıkları

  8 - Erol Özer - Adnan Kara,Karlı Zirvelere Düşen Işık

  9 - Gürkan Yaman,SADE-CE

10 - Mehmet Malkoç,Kuş Mezatı

11 - Mehmet Serhat Gürsoy,Kuzey Ormanları

12 - Metin Aras,Nalbant Ustaları

13 - Mustafa Kiraz,Oto Sanayi

14 - Nuri Çoban,Usta

15 - Orhan Turhan,Makro Düşler

16 - Ortak Katılım,Dertli Dolap

17 - Önder Turacı,Işıltılar

18 - Özlem Gün Bingöl,Doğduğum Ev

19 - Seçkin Yenici,Beyaz Altın

20 - Ufuk Kıray,Toplumsal Meseleler Üzerine Eleştirel Fotograflar

21 - Umut Becene,Gri Denemeler

22 - Ümmü Kandilcioğlu,Sis Ve Göl

23 - Zehra Çöplü,Pirina

 


 

7. Sami GÜNER Kupası 2013

  

  Kupa Ödülü

 

  1 - M. Serdar ÖZBAY, Yolun Başladığı ve Bitti yer Garaj

  2-Sadık ÜÇOK, Galata Köprüsü

  3 -Ümit ÖZGÜR, Kıyı Kuşları

  

  İkinci kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ahmet Soley,Irgat Çadırları

   2-Akın Acar,Kayıp Cennet

   3-Bayram Yılmaz,Deve Güreşi Festivali

   4-Gökhan Çiçek,Yaşamaya Dair

   5-Havva - Osman Önder,Lahit

   6-Orhan Şen,Bir Bakış Yeter

   7-Osman Önder Atölyesi,Bardak

   8-Özkan Samioğlu,Alkinin Vaftiz Töreni

   9-Selahattin Nemlioğlu,Geçmiş Zaman Fiilleri

 10-Serkan Çolak - Sinan Kılıç,Reş

    

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  

   1-Ali İhsan Ökten, Direne Direne Kazandılar

   2-Başak Balkan,Süpürgenin Telleri

   3-Canan Yşar,Kaybolan Emekler

   4-Ebru Civan,Kesit

   5-Erdem Varol - Kerem Pekin,Tarlabaşı Rant Çıkmazı

   6-Ergün Karadağ,Kapımdan

   7-Esra Tolga,O Palyaço Benim

   8-Gürsel Bektaş,Işığın Arka Yüzü

   9-Galip Çetiner,Beyaz Düşler

 10-İlknur Akcan,Vakt-i Saat

 11-İmren Doğan Pınar - Mehmet Pınar ,Anadolu'da Üç Kardeş

 12-Kemal Özkılıç,Aşura

 13-Nadire Günday - Cihan karaca,% 100 Deri

 14-NAFOD,Karacasu Kırmızısı

 15-Nihan Koçboğan,Bodrum'un Yel Değirmenleri

 16-Okan Koçyiğit,Yırtıcı Kuşlar

 17-Ömer Dindar,Hayattan Grafikler

 18-Özcan Çeltikçi,Trakya Oda Orkestrası

 19-Selçuk Dalgıç,Aslı Gibidir

 20-Serkan Saygılı,Kirli Değil Renkli

 21-Sultan Güner,Türkiye'de Şarabın Öyküsü

 22-Zekiye Sayar,Pilarget

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                         İbrahim Zaman

                         Cengiz Karlıova

 


6. Sami Güner Kupası 2012

  KUPA ÖDÜLÜ

   1-Cihan Karaca,Aydın

   2-Hüseyin Türk,Ankara

   3-Nadire Günday,Aydın

   4-Tuğba Kırallı-Bekir Tuğcu,İstanbul

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-İlhan Maraşlı, Adana

   2-Kıvanç Şen, Edirne

   3-M. Serdar Özbay, İstanbul

   4-Sadık Üçok, İstanbul

   5-Sema Özevin, Kocaeli

   6-Sultan Aslan, İstanbul

   7- Tuğba Krallı, İstanbul

   8-Ümit Özgür, Denizli

   İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

   1-Abdülkadir Hayta, Ankara

   2-Adem Karakaya, Konya

   3-Ahmet Soley, Nevşehir

   4-Akın Acar, Antalya

   5-Bayram Yılmaz, Aydın

   6-Burak Şenbak, İstanbul

   7-Elif Yılmaz, İstanbul

   8-Erhan Uçar, İtalya

   9-Gürsel Egemen Ergin, Bursa

 10-Hakan Morsallı, İstanbul  

 11-Havva – Osman Önder, Bursa

 12-Işık ve Gölge Grubu, İstanbul

 13-Kadir Çivici, İstanbul

 14-Mehmet Fatih Yaldız, İzmir

 15-Nazan Gökkaya, Adana

 16-Oğuz Nusret Bilik, Aydın

 17-Orhan Şen, Adana

 18-Osman Önder Atölyesi, Bursa

 19-Serkan Çolak – Sinan Kılıç, İzmir

 20-Serkant Hekimci, İstanbul

 21-Tahir Uzun, Kapadokya

 22-Tayip Başak,İstanbul

 23-Yusuf Aslan,Aydın

 24-Zeynel Güven,Ankara

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


  5. Sami Güner Kupası 2011

   Kupa Ödülü

   1-Bekir Tuğcu, İstanbul, Ömürlük

   2-Gülcan Acar, Ankara, Sarı sıcak emek

   3-Tahir Özgür, Mersin, Rakım eksi 750

   4-Tülün Üzmez, İzmir, Dökümcüler

    İkinci kez katılıp başarılı olanlar

   1-Ali İhsan Ökten, Adana, Cerrahhane

   2-Engin Güneysu, İstanbul, Hünkar Çayırı

   3-Hüseyin Türk, Ankara, Ankara Direniş Başkenti

   4-Nadire Günday, Aydın, Kargıya Örülen Yaşamlar

   5-Önder Turacı, Bursa, Toprağın Elleri

   6-Tuğba Kırallı – Bekir Tuğcu, İstanbul, Knock-out

   7- ihan Karaca, Aydın, Deve Güreşleri

 

   İlk kez katılıp başarılı olanlar

  1-Ali Rıza Demir, Mersin, Bekler Gibiyiz

   2-Feyyaz Çetinel, Balıkesir, Yıkımcılar

   3-Figen Yazan, İstanbul, Dinler Kenti İstanbul

   4-Gökhan Çiçek, İstanbul, Şehir Hatları

   5-Gülsev Pınar Aydın,İzmir, Kadınlarımız

   6-Hakan Yaşar, İstanbul, Mezhep ve Söylem

   7-İlhan Maraşlı, Adana, Kırpık Kanatlar

   8-Kıvanç Şen, Edirne, Edirne

   9-M. Serdar Özbay, İstanbul, Avanos Çömlekçileri

 10-Nihat Daş, Muğla, Küresel Isınmada Yakın Gelecek…

 11-Ömer R. Gencal, İstanbul, Renk Renk Türkiyemiz

 12-Özkan Samioğlu, İstanbul, Necla Hanımteyze

 13-Ragıp Sarı, Mersin, Emek ve İnsan

 14-Sadık Üçok, İstanbul, Safranbolu Demircileri

 15-Selahattin Nemlioğlu, İstanbul, Tarlaların Kıyısında Yaşamlar

 16-Sema Özevin, Kocaeli, Pişmaniye

 17-Sultan Aslan, İstanbul, İstanbul’da Çan Sesleri

 18-Tacettin Yüksel, İstanbul, Göçebe Yaşamlar

 19-Tuğba Kırallı, İstanbul, Üç Yer Üç Renk

 20-Yasin Akgül, İstanbul, Doğanın Figüranları

 21-Yavuz Sarıyıldız, İstanbul, Bir Vardiyadan Yüzler

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


 

  4. Sami Güner Kupası 2010

 

   Kupa Ödülü

 

  1-Behiç Günalan, Edirne, Süpürgenin Yalnız Ustaları

  2-Bilkan Uçkan, Bandırma, Kuşların Dansı

  3-Birol Üzmez, İzmir, Kortejo Aile Evleri

  4-Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa, Adımlar

 

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Çağlar, Bursa, Kurbanlıklar

  2-Bekir Tuğcu, İstanbul, Cansız Bedenlar

  3-Bülent Suberk, Bursa, İki mahalle

  4-Fikret Özkaplan, Ankara, Anadolu’da Semah

  5-Gülcan Acar, Ankara, Yağmurdan Sonra

  6-Tahir Özgür, Mersin, Anadolu’nun Alın Teri

  7-Tolga Taçmahal, İzmir, Metro

  8-Tülün Üzmez, İzmir, Akvaryum

  9-Yasemin G. Erentürk, İstanbul, İZEV’de bir gün

 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar

 

  1-Ahmet Remzi Tülüce,Kocaeli, Keramikçilik

  2-Ali İhsan Ökten, Adana, Gökyüzünde Çalışanlar

  3-Arif Avize, Kahramanmaraş, Makronun Dili

  4-Engin Güneysu, İstanbul, Hasankeyf

  5-Enver Şengül, Edirne, Sultanlar Şehri Edirne

  6-Hasan Yelken, Gaziantep, Tutsak Kanatlar

  7-Hatice Ş. Balioğlu, Hal’in Halleri

  8-Hüseyin Türk, Ankara, Buyrun Er Meydanına

  9-Nadire Günday, Aydın, Kırmızı Çömlekler Diyarı

10-NAFOD, Nazilli, Asırlık Çınarlar

11-Nevzat Yıldırım, Adapazarı, Süpürgeci Zanaatkarlar

12-Okan Yılmaz, Edirne, Eğer

13-Orhan Turan, Bursa, Doğanın İzinde

14-Ömer Yağlıdere, Bursa, Dalmak Özgürlüktür

15-Önder Turacı, Bursa, Göldekiler

16-T. Kırallı – B. Tuğcu, İstanbul, Tersane-i Amire

17-Uygur-Yılmaz-Şen-Sertkalaycı, Adana, Tesbihsiz Hapishaneler

18-Ümit Özgür, Denizli, Ötücü Kuşlar

19-Yücel Zorlu, İstanbul, Kar Sesi

 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


   

  3. Sami Güner Kupası – 2009 
 
  Kupa ödülü: 
 

 1- Osman Önder, Bursa Yünüm Böğedi

 2- Özer Kanburoğlu, İstanbul Sepetçiler

 3- Reha Bilir, Konya  Umut Ağlarda 
 

  İkinci Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 
 

 1- Behiç Günalan, Edirne Doğayla Bilek Güreşi: Çeltik Tarlaları

 2- Bilkan Uçkan, Bandırma Toprağın Işıltısı

 3- Birol Üzmez, İzmir  Madenciler

 4- Erol Mollaibrahimoğlu, Manisa  Döngü

 5- Onur Arısoy, Ankara  Tek Başına

 6- Suzan Çınar, İstanbul İstanbul

 7- Ufuk Sarışen, İstanbul Ağ Balıkçılığı

 8- Zeynel Yeşilay, Ankara Türkiye 
 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 
 

  1- Ahmet Çağlar   Üçüncü Pazar

  2- Bekir Tuğcu, İstanbul Emek 

  3- Bülent Suberk, Bursa Ateşe Karşı

  4- Cihan Karaca, Nazilli Çal Koyun Atlatma Festivali

  5- Cüneyt Çelik , İstanbul Doğu Ekspresi

  6- Deniz Köse–Bülent Suberk, Bursa  Orta Şekeli Zamanlar

  7- Egemen Ergin, Bursa Kent Günlüğü

  8- Ercan Enterli , Edirne Güneşin Önünde

  9- Ercan Yolgiden, İstanbul Ayasofya

10- Fikret Özkaplan, Ankara Kırık Bir Kalem

11- Gülcan Acar, Ankara Safranbolu Gibi Karbeyazdı Düşlerim

12- Nizami Çubuk, Denizli Arık Arıtma Adağı

13- Refik Karacaoğlu, Aydın Bakırı Aydınlığa Kavuşturan Adam

14- Selçuk Özgüleryüz,   Tülü

15- Tahir Özgür, Mersin  Sarıkeçeliler: Yarınsızlığa Göç

16- Tahir Özgür-Hakan Yılmazer, Mersin Heyamola

17- Tolga Taçmahal, İzmir Hipodrom

18- Tülün Üzmez, İzmir  Atlıkarınca

19- Ünal Özfuçucu, Bodrum Gulete Yolculuk

20- Yasemin Gülşen Erentürk, İstanbul  Dikilitaş Semt Pazarı

21- Yüksel Ersertel, İstanbul Ayasofya 
 

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


   2. Sami Güner Kupası – 2008

 

   Başarılı Olarak İkinci Kez Katılanlar.

 
1-Zeki AKAKÇA                             Karakoyun Efsanesi Denizli
 2-Reha BİLİR                                Hiç Konya
 3-N. Esen GÖK                               Foto Röportaj İstanbul
 4-Özer KANBUROĞLU                  Portreler İstanbul
 5-Osman ÖNDER                          Önce Sular Çekildi Bursa
 6-A. Fatih SÖNMEZ                       Harman Van
 7-Enver ŞENGÜL                            Darüşşifa Edirne
 8-Ömer YAĞLIDERE                    İpekböcekçiliği Bursa

 

  İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar:


 
 1-Onur ARISOY                             Mardin’li Kömür İşçileri Ankara
  2-Suzan ÇINAR                              Demiryolu İstanbul
  3-Mehmet DAĞ                              Kömür Karası Bursa
  4-Ömür DEĞİRMENCİ                  Türkiye’nin Renkleri İstanbul
  5-Mustafa DEMİRBAŞ                  Ankara
  6-Osman ERMİŞLER                     Bir Günlük Yaşamlar Konya
  7-Mustafa ESER                             Doğada Detay Mersin
  8-Behiç GÜNALAN                         40 Pınar 40 Fotoğraf Edirne
  9-Erol MOLLAİBRAHİMOĞLU      272’inci Sokak Manisa
10-Gülten SARI                                Hüznüm! İstanbul
11-Ufuk SARIŞEN                            Türkiye’miz İstanbul
12-Bilkan UÇKAN                             Sisli Düşler Bandırma
13-Zeynel A.YEŞİLAY                    Sonsuz Bir Şiir, Türkiye Ankara
14-Birol ÜZMEZ                                 Mortakya – Roman Kahramanları İzmir

  

Seçici Kurul : İbrahim Göksungur

                        Yusuf Darıyerli

                        Cengiz Karlıova


    1. Sami Güner Kupası – 2007 

 

   İlk Kez Katılıp Başarılı Olanlar: 


   1-Zeki AKAKÇA -
 Denizli     “ Dünden Yarına Bir Yol, Eren Dede..”

   2-Ufuk AKARI - Tufan KARTAL- İstanbul    “İlle de Roman Olsun”

   3-Resul BAŞTUĞ - Uğur HALICI - Yaman KAYIHAN - Ankara     “Gerede Hayvan ve Emtia Panayırı”

   4- Reha BİLİR – Konya -  “ Tek Nefeste Aşk”

   5- Hüseyin CEYLAN - (Sentez Fotoğraf Gurubu)   “Gölyazı  Bursa”

   6- Tüten DAĞDAŞ – İstanbul -   “Eren Günü Şenlikleri”

   7- Ercan ENTERLİ – Edirne -     “Süpürgeciler Sokağı”

   8- Serdar ERCAN – İstanbul -  “Diaspora (Kopuntu)”

   9- Yüksel ERSERTEL -  İstanbul -  “Karadeniz Yaylaları”

 10- Nezihe Esen GÖK – İstanbul -  “İstanbul’a Dair”

 11- Özer KANBUROĞLU – İstanbul -  “Zanaatkârlar”

 12- Hacer KARANLIK – İstanbul -  “Aşura”

 13- Osman ÖNDER – Bursa -  “Memleketim İnsanı”

 14- Lütfi ÖZGÜNAYDIN – İstanbul -  “Mardin”

 15- Fikret ÖZKAPLAN – Ankara -  "Karadeniz’in Öyküsü”

 16- Sebahattin ÖZVEREN – İstanbul -  “Düşünüze Sığar mı Hiç İstanbul”

 17- A. Fatih SÖNMEZ – Van -  “İnsan Dolu Anadolu”

 18- Enver ŞENGÜL – Edirne -  “Tunca’da Dört Mevsim Yalnızlık”

 19- Ömer YAĞLIDERE – Bursa -  "Gel”

 20- Hacer YILMAZ – İstanbul -  “Ada’nın Arka Yüzü”

 21- Ercan YOLGİDEN – İstanbul – “Gördüğüm Ülkemdir Benim”

Seçici Kurul : Mehmet Bayhan

                        Ersin Alok

                        Şemsi Güner

Yarışmamız  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu

  (TFSF) tarafından onaylanmıştır.