Serra Mübeccel GÜLTÜRK

1958' de İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesini bitirdi.Biri ABD'de olmak dört kişisel sergi açtı, pek çok karma sergiye katıldı, dia gösterileri yaptı. Altın Kamera ve Şinasi Barutçu Kupası büyük ödülünün sahibi oldu.

Değişik alanlarda pek çok firmanın tanıtım katalogları, çeşitli dekorasyon dergileri, yayınevleri ve sanat galerileri için fotoğraflar çekti.Çalışmalarının bir kısmında, alışılagelmiş varlıkların gözden kaçan ayrıntılarının boyutlarıyla oynuyor, ortamlarından soyutluyor, başka tanıdık obje ve mekanlarla karşılaştırıyor, onları dönüştürerek gerçek üstü bir dünya yaratıyor.İnsanı ele aldığı çalışmalarında ise varoluşa ilişkin sorular soruyor, bireyin çıkmazlarını, arayışlarını konu ediniyor.

Soyut çalışmalarıyla, insanı ele aldığı duygusal denemeleri ortak bir temada birleşiyor. Bu tema, öncesizliğin ve sonrasızlığın ortasında, yalnızlığıyla başetmeye çalışan insanın varlığını olumlama çabasıdır.Şu sıra kreatif çalışmalarını sürdürürken, bir yandan reklam dünyasına ve basına fotoğraflar çekmeye devam ediyor.