Selçuk ÖZDİL

1954 Ankara'da doğdum. Fotoğrafa ortaokulda babamın aldığı Lubitel ile başladım.İlk yıl çektiğim bir fotoğrafla okul yarışmasında ödül alınca hobi ciddiye bindi.Üç yıllık burs paramı bir kerede bankadan çekip Pentax SPII alınca olay oldu.
 

1975'de İFSAK üyesi oldum.
1976'da İstanbul Sanayi Odası fotoğraf yarışmasında ödül aldım.
İlk sergimi 1977 yılında Sevgili Yılmaz Kaini ile birlikte İstanbul'da açtım. 1979 UNECO Çocuk Yılında Ankara Sanatçılar Birliği'nin "Çocuk" konulu sergisinde yer aldım.1991 yılında İstanbul Galeri Arşiv'de "Devingen Sergi" ilk kişisel sergim oldu.Profesyonel kariyerin yükü nedeniyle uzun bir üretimsiz aradan sonra 2006 yılında yeniden aktif fotoğraf çalışmalarına döndüm.2009 yılından beri FOTOGEN'deki fotoğrafçı dostlarımızla birlikte ortak sergiler ve gösterilerde yer alıyorum.Işığın büyüsünü, fotoğrafın anı yakalayan estetiğini ve hayatı doğrudan anlatımını biraz da hınzır bir bakışla çalışmalarımda öne çıkarmaya çalışıyorum.
 

Yıllarca çevremden pek çok kişiyi fotoğrafla tanıştırmış olmaktan ve onların başarılı fotoğraflarına bakmaktan da ayrı bir mutluluk duyuyorum.