Neslihan YAZICILAR                     

24.07.1969 Eskişehir doğumlu, İstanbul’da ikamet etmektedir.
Aznavur Sanat Kurucusu olup sergi salonu işletmeciliği yaptı, Neslihan Yazıcılar Organizasyon şirketini yürütmektedir.Fotoğrafla ilgilenen babasının Laica’sına duyduğu hayranlık ve yine siyah beyaz fotoğrafları boyayarak yaptığı çalışmalarından etkilenmiş böylelikle küçük yaşta fotoğraf tutkusu başlamıştır. İFSAK’ta Temel Fotoğraf Eğitimi aldı, atölyelere katıldı ve kendi gözüyle yaşamı karelerine aktarmaya başladı. Yurtiçi ve yurtdışı Kişisel ve karma fotoğraf sergileri bulunmaktadır. Fotoğraf yarışmalarından Ulusal ödüller ve sergilemeler almıştır. Yurtiçi ve Yurtdışı sergi kreatörlüğü yapmaktadır.
İnsan temalı fotoğraflar ve yaşamı irdeleyen kareler üzerine çalışmalarını belgesel içerikli olarak sürdürmektedir.Kadın ve çocukların hayatını anlatan fotoğrafları ağırlıktadır. Değişik illerde ve yerel gazetelerde köşe yazarlığını sürdürmekte olup, Ihlamur Edebiyat ve Çağdaş Yaşam dergilerinde Sanat Yönetmenliği görevini sürdürmektedir.Farklı gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Şişli Kentim Gazetesinde basın görevini sürdürmektedir.Kum, Kül, Ihlamur, Varlık, Çağdaş Yaşam, Edebiyat Dergisi, Deliler Teknesi, Kıyı, Çağdaş Yaşam, vb. edebi dergilerde ve ilgili sitelerde yazı, röportaj, makale, şiirleri ve fotoğraf üzerine yazıları yayımlanmaktadır.Fotoğraf a belge ve yaşamsal öyküler olarak baktığı gibi, hayatın içinde insan ilişkilerini geliştiren ve başka yaşamların içine girebilen en başarılı görsel olduğunu düşünmektedir. O nedenle sanat danışmanlığı, kültür ve sanat içerikli organizasyon ve sergiler düzenlemektedir. Hayatın içindeki en güzel yolculuk, fotoğraftır diye düşünenlerdendir.
Üyesi Olduğu Dernek ve Kuruluşlar; Film-San Vakfı üyesi – Sanatçı, Yazar ve fotoğrafçı,Oyuncular Sendikası – Basın Arşiv Sorumlusu,
İfsak, Fotogen,Kadın Hakları Koruma Derneği, üyesidir.

 


 Ana Sayfa / Etkinlikler / Portfolyolar / Gösteri Günleri / Sergiler / Fotoğraf Yazıları / Linkler / İletişim / English